Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Uszczelnianie plastiku odpowiednim klejem
klej uszczelniający do plastiku

Uszczelnianie plastiku odpowiednim klejem

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się klej uszczelniający do plastiku. W wielu procesach produkcyjnych koniecznością jest łączenie. Jest to szczególnie ważne w przemyśle opakowaniowym oraz motoryzacyjnym.

Wybór odpowiedniego kleju do uszczelniania

Nowy sposób połączenia materiałów umożliwia klejenie. Zastępuje to także skręcanie, nitowanie oraz spawanie. Jest to naprawdę ważne, gdy lutowanie lub spawanie wprowadza do materiału bardzo dużo ciepła. Użycie różnych technik klejenia w celu dodania specjalnych właściwości do wyboru jest możliwe. Za pomocą klejów często mocowane są części z tworzyw sztucznych (sprawdź tutaj). W ten sposób można zapobiec przemieszczaniu części w trakcie dalszej obróbki. Do wielu tworzyw sztucznych świetnie przylegają kleje na bazie akrylanów. Jako kleje dwuskładnikowe bardzo szybko się utwardzają. Dużym uznaniem cieszą się również kleje jednoskładnikowe, które zastygają pod wpływem promieniowania UV. Na stykach czołowych klejone są tradycyjnie arkusze z tworzyw sztucznych.

Klejenie tworzyw sztucznych i plastikowych

klej uszczelniający do plastiku

Za pomocą elastycznych oraz miękkich klejów można uzyskać klejenie dużych powierzchni arkuszy z tworzyw sztucznych. Warto podkreślić, że w wersji przezroczystej dostępnych jest wiele klejów. Dlatego też po zakończeniu klejenia spoina wydaje się niewidoczna. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowanie poprawia to estetykę wyrobu. Dosyć często jedyną racjonalną metodą łączenia jest kleje tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami. Włókna i struktura kompozytu mogą być osłabione pod wpływem metod mechanicznych. Kleje mogą dobrze kompensować różne współczynniki rozszerzalności w połączeniu z innymi materiałami. Należy pamiętać, że przy budowie pojazdów jest to bardzo ważna właściwość. W produkcji elementów kompozytowych wzmocnionych włóknami stosowane są środki antyadhezyjne. Przed klejeniem trzeba je naprawdę dokładnie usunąć.

Related Posts