Klimatyzacja w pomieszczeniach stanowi coraz popularniejsze rozwiązanie w wielu polskich domach i innych budynków. Pozwala na uzyskiwanie upragnionego chłodu podczas trwania uciążliwych upałów. Wyjaśniamy, na jakie zasadzie działają klimatyzatory kanałowe i dlaczego warto na nie stawiać?
Klimatyzatory kanałowe – jak działają?
Klimatyzatory kanałowe (skarsan.pl/kategoria-produktu/klimatyzacja-i-wentylacja/klimatyzacja/klimatyzatory-kanalowe) to urządzenia umożliwiające uzyskanie komfortu termicznego podczas letnich upałów. Mogą zapewniać chłód dla wszystkich pomieszczeń w budynku lub tylko w jego wybranych częściach. Sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej, obiektach o charakterze komercyjnym oraz w domach jednorodzinnych. Taka klimatyzacja wymaga umiejętnego rozprowadzenia sieci kanałów, które przechodzą przez ściany oraz stropy. Z tego powodu jej montaż wiąże się z koniecznością stworzenia odpowiednich przepustów. Dlatego powinien się odbywać na etapie budowy lub w czasie przeprowadzania generalnego remontu. Klimatyzacja kanałowa zapewnia dostęp do rześkiego powietrza podczas gorących dni oraz do ogrzewania w okresach przejściowych.
Zalety klimatyzacji kanałowej
Odpowiednio dobrane i zainstalowane klimatyzatory kanałowe to urządzenia wykazujące szereg zalet. Poza gwarancją ochłodzenia w gorące dni są to:
- łatwość obsługi – nowoczesne klimatyzatory mogą być sterowany przy użyciu panelów ściennych lub aplikacji telefonicznych,
- doskonała wydajność – taki rodzaj klimatyzacji daje możliwość obsługiwania całego budynku.
- brak generowania uciążliwego hałasu,
- możliwość regulowania siły nawiewu – jest to opcja dostępna w nowoczesnych modelach klimatyzatorów.
Na tym nie koniec, opisywany rodzaj urządzeń nie wiąże się z koniecznością zaburzania zastosowanej w pomieszczeniu aranżacji. Sprzęt może zostać zabudowany w stylu odpowiadającym innym elementom wyposażenia wnętrza.