Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Zastosowanie tynku renowacyjnego

Zastosowanie tynku renowacyjnego

Mineralny tynk renowacyjny doskonale nadaje się do usuwania wilgoci z murów obciążonych solą. Można do stosować zarówno wewnątrz jak i zewnątrz budynków. Cena tynku renowacyjnego oraz koszty prac związanych z usuwaniem wilgoci jest uzależniony od wielkości uszkodzenia muru.

Tynk renowacyjny – zastosowanie

Dostępne na rynku budowlanym w szerokiej ofercie tynki renowacyjne charakteryzują się bardzo dobrą paroprzepuszczalnością przy niewielkiej chłonności. Można je stosować zarówno na podłoże zewnętrzne jak i wewnętrzne oraz jako tynk na cokoły.

Dzięki niewielkiej granulacji tynk renowacyjny nadaje się idealnie do profesjonalnego wygładzania powierzchni różnorodnych, często mocno zniszczonych i zawilgoconych ścian.

Dzięki niezwykłej skuteczności tynk renowacyjny znalazł powszechne zastosowanie w budownictwie. Jest on stosowany zarówno w starym jak i nowym budownictwie w wielu pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Bardzo często jest on stosowany na otwartych basenach.

Wielkość zasolenia murów, a cena tynku do renowacji

Zastosowanie tynkurenowacyjnego skutecznie zapobiega powstawaniu skupisk wody na powierzchni, uciążliwej pleśni oraz utracie ciepła. Można go z dużą skutecznością stosować na wszystkich murach o niskim oraz średnim zasoleniu. Natomiast na ścianach o bardzo dużej wilgotności oraz zasoleniu, aby trzymać zadowalający efekt końcowy warto położyć podwójną warstwę tynku. Tynk renowacyjny cena wykonania jest w dużej mierze uzależniona nie tylko od jakości produktu, lecz także od wielkości zawilgocenia muru.

Tynk renowacyjny – przygotowanie podłoża

Przed nałożeniem warstwy tynku należy zniszczony przez sól mur dokładnie oczyścić. Ponadto trzeba usunąć zanieczyszczenia przynajmniej na osiemdziesiąt centymetrów ponad strefę zawilgotnienia. Z kolei kruche fugi warto zeskrobać na głębokość około trzech centymetrów. Prace czyszczące można wykonywać przy użyciu metalowej szczotki bądź przy pomocy sprzężonego powietrza, a następnie należy mur dobrze osuszyć. Po wykonaniu tych prac można w bezpieczny sposób zając się nałożeniem tynku renowacyjnego.

Related Posts