Dom Informator / Blog / Narzędzia do remontu i sprzątania / Zastosowanie i właściwości klejów do szkła
klej do szkła

Zastosowanie i właściwości klejów do szkła

Jakie kleje do szkła są warte zainteresowania? Osoby szukające odpowiednego produktu mają spory wybór, a wybranie najlepszego kleju może nie być łatwe. Podpowiadamy zatem, jak wybrać najlepszy wariant. 

Jaki klej do szkła wybrać?

Szkło jest popularnym materiałem, ponieważ znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Nawet nie myślimy o tym na co dzień, ale korzystamy ze szklanych przedmiotów bardzo często. Należą do nich słoiki, szklanki, dzbanki – to rzeczy, które każdy ma w swojej kuchni. Dobrze dobrany klej do szkła zapewnia trwały efekt. Niezależnie od tego, czy chodzi o naprawę stłuczonego szkła, tworzenie ozdobnych przedmiotów, czy montaż luster i szyb w budynkach – dobry klej radzi sobie z każdym wyzwaniem. 

klej do szkła

Klej epoksydowy czy UV – różne właściwości, różne zastosowania 

Kleje epoksydowe są popularnym wyborem do klejenia szkła. Składają się z dwóch składników – żywicy epoksydowej i utwardzacza. Są one znane ze swojej wytrzymałości, trwałości i odporności na wilgoć. Idealne nadają się do sklejania dużych powierzchni szkła, takich jak tafle czy płyty. Są również stosowane do naprawy stłuczonego szkła, klejenia elementów dekoracyjnych ze szkła oraz w przemyśle szklarskim.

Kleje UV utwardzają się pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Są wykorzystywane w wielu dziedzinach, w tym w przemyśle szklarskim i elektronice. Kleje UV są idealne do precyzyjnego klejenia delikatnych elementów szkła, ponieważ nie wymagają zastosowania dużej ilości kleju, a ich utwardzenie następuje w ciągu kilku sekund po naświetleniu promieniowaniem UV.

Related Posts