Dom Informator / Blog / Oświetlenie / Żyrandole do pokoju muszą spełniać kilka funkcji
żyrandol

Żyrandole do pokoju muszą spełniać kilka funkcji

Przygotowując się do aranżacji poszczególnych pomieszczeń mieszkalnych, w pewnym momencie każdy użytkownik stanie przed koniecznością zakupu oświetlenia. Nigdy wcześniej nie spotykana na taką skalę oferta lamp mieszkaniowych sprawia, że każdy pokój projektuje się pod tym kątem odrębnie. Żyrandole do pokoju dobiera się indywidualnie do potrzeb, a pomysłowość projektantów w tym obszarze jest nieograniczona.

Jak prawidłowy wybrać żyrandol do pokoju?

Wybór żyrandola do pokoju warto zacząć od zdefiniowania funkcji samego pomieszczenia. Jeżeli jest to salon połączony z jadalnią a warunki na to pozwalają, warto wybrać taki żyrandol do pokoju, który można umieścić bezpośrednio nad stołem jadalnym. Jeżeli gospodarze przygotowują się do goszczenia sporej ilości osób przy stole, żyrandol nad ich głową powinien mieć dwa, a najlepiej trzy źródła światła. Warto tylko przestrzegać zasady, która mówi, że oświetlenie stołu powinno być intensywne, by bezpiecznie odnaleźć ości w rybie, ale światło nie powinno być białe, by twarze gości prezentowały się jak najkorzystniej. 

żyrandol

Żyrandole do pokoju dziennego

Gdy żyrandol pokojowy nad stołem jadalnianym spełnia swoją funkcję warto pokusić się o drugi, który doświetli strefę wypoczynku. Projektanci oświetlenia zwykle dbają o ty, by były one spójne estetycznie, chociaż nie jest to wymóg i strefę wypoczynku można potraktować całkowicie niezależnie. Barwa światła w tej części pokoju jest dowolna, chociaż praktycznie jest sterować przynajmniej intensywnością światła, tak by można było osiągnąć raz półmrok a innym razem pełną moc oświetlenia. Dodatkowo warto pokusić się o kolejne źródło światła, tym razem stojące. 

Related Posts