Dom Informator / Blog / Mieszkania / Kupno nieruchomości pod Wrocławiem – na co zwrócić uwagę?
wnętrze przestronnego mieszkania pod Wrocławiem

Kupno nieruchomości pod Wrocławiem – na co zwrócić uwagę?

Wrocław to piękne miasto z wielowiekową tradycją i zabytkami, które jest również skupiskiem prężnie rozwijających się przedsiębiorstw i firm. Ze względu na to, ceny nieruchomości są bardzo wysokie, dlatego od kilku dobrych lat utrzymuje się trend by szukać domu lub mieszkania pod Wrocławiem.

Gdzie szukać nieruchomości pod Wrocławiem?

Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej maksymalnej odległości od Wrocławia może być położona nasza przyszła nieruchomość. Najczęściej „pod” jakimś miastem oznacza do pół godziny drogi samochodem lub komunikacją zbiorową. Do wyboru mamy wiele mniejszych miejscowości, które są dobrze skomunikowane z Wrocławiem i posiadają wiele udogodnień takich jak przedszkola, szkoły, kluby fitness czy markety, a jednocześnie często są zaciszne i pełne zieleni.

Decydując się na zamieszkanie pod Wrocławiem możemy wybierać spośród kilku popularnych lokalizacji – warto przyjrzeć się takim miejscowościom jak Siechnice, Kępa czy Mirków. Mimo nieco większej odległości od Wrocławia warte uwagi są również te mieszkania w mieście Sobótka. Do wyboru jest sporo mieszkań w różnym standardzie, zarówno w nowym budownictwie, jak i na rynku wtórnym.

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Często pojawia się to właśnie pytanie, czy wybrać nieruchomość nową czy taką, którą już ktoś zamieszkiwał. Oczywiście, domy czy mieszkania z drugiej ręki są często tańsze i istnieje możliwość wprowadzenia się do nich od zaraz, jednak bywa tak, że nie posiadają one wielu nowoczesnych rozwiązań i udogodnień. Pamiętajmy też o tym, że zakup nieruchomości z rynku wtórnego obciążany jest podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Większość pojawiających się pod Wrocławiem nowoczesnych nieruchomości posiada kompleksowe rozwiązania, które spełnią oczekiwania zarówno rodzin z dziećmi, jak i osób starszych czy singli. Przykładem mogą być nowo powstające nieruchomości w Sobótce czy Długołęce, a są to tylko dwa przykłady z wielu różnych możliwości.

Related Posts