Dom Informator / Blog / Ogród / Najpopularniejsze formy nawozów do trawy
trawa

Najpopularniejsze formy nawozów do trawy

Nawóz do trawy jest zwykle dostępny w różnych formach, przeznaczonych do różnych rodzajów aplikacji. Warto przyjrzeć się im bliżej, by wiedzieć, jakie formy środka są dostępne. Jakie nawozy można znaleźć na sklepowych półkach?

Granulaty

Najczęściej nawóz do trawy (link) jest sprzedawany w formie granulatu. Rozsypuje się go na trawniku, a następnie mocno podlewa się go wodą. Granulki rozpuszczają się, co stopniowo uwalnia zawarte w nich związki odżywcze. Zwykle nie wystarczy tylko jedno podlanie trawy, by granulki się rozpuściły. Z tego powodu wartościowe składniki są uwalniane powoli podczas każdych kolejnych opadów oraz podlewania trawnika.

Granulaty do rozpuszczenia

Niektóre nawozy do trawy są dostępne w formie granulatów, które należy rozpuścić w wodzie. W ten sposób powstaje dość skoncentrowany roztwór, który można użyć do podlania trawnika i dostarczenia mu niezbędnych składników odżywczych. Zwykle taka aplikacja bywa dość trudna, ale może się ona sprawdzić w przypadku trawników o niewielkich rozmiarach, które łatwo podlać przy pomocy konewki.

Patyczki do rozpuszczenia

Czasami nawozy są produkowane w formie patyczków, które można umieścić w głowicy węża ogrodowego. Podczas podlewania ogrodu woda przepływająca przez wąż rozpuszcza nawóz i umożliwia jego wygodną aplikację bez zbędnego wysiłku. Trzeba jednak pamiętać, że czas rozpuszczania patyczka nawozowego jest uzależniony od ciśnienia wody. W przypadku dużych trawników najprawdopodobniej konieczne będzie dokładanie preparatu podczas podlewania, więc warto o tym pamiętać i mieć to na uwadze. Przy dużym areale może to być uciążliwe.

Related Posts