Dom Informator / Blog / Projekty od ręki / Projekty domów piętrowych nowoczesnych coraz częstszym wyborem inwestorów

Projekty domów piętrowych nowoczesnych coraz częstszym wyborem inwestorów

Dla wielu osób idealnym wyborem okazuje się być dom piętrowy nowoczesny, ze względu na swoje liczne zalety. Jest to uniwersalne rozwiązanie, sprawdzające się praktycznie na każdej działce. Nie ma znaczenia to, jaką ma wielkość posiadana działka ani nawet jej kształt. Inwestorzy mogą liczyć na zdecydowanie większy zakres możliwości niż w przypadku projektów domów parterowych.

Dlaczego projekty domów piętrowych nowoczesnych są tak popularne?

Nowoczesne domy piętrowe posiadają wiele zalet, przez co decyduje się na nie coraz więcej inwestorów. Zdecydowana większość realizacji projektów dotyczy nie domów parterowych, ale tych piętrowych. Oba rozwiązania mają oczywiście plusy i minusy, z którymi trzeba się najpierw zapoznać, zanim zainwestujemy swoje pieniądze. Na korzyść nowoczesnych domów piętrowych (www) przemawia przede wszystkim:

• Uniwersalność projektu,
• Możliwość wzniesienia dużego domu na małej działce,
• Ciekawa bryła budynku,
• Estetyczna elewacja,
• Ustawne pomieszczenia we wnętrzu,
• Więcej zielonego terenu do zagospodarowania.

Dom piętrowy nowoczesny może zostać wybudowany na każdym typie działki budowlanej. Będzie pasował do każdego otoczenia – sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na terenach wiejskich. Decydując się na projekt domu piętrowego, można liczyć na postawienie budynku o większej powierzchni użytkowej, bez ponoszenia wysokich kosztów. W przypadku domów piętrowych można mówić o niewielkiej powierzchni zabudowy, ale dużej części użytkowej. Zawsze znajdzie się chociażby mały obszar zieleni do zagospodarowania na przydomowy ogródek. Przekłada się to na większy komfort mieszkania. Nawet na bardziej problematycznych działkach, czyli wąskich czy takich o nieregularnym kształcie, można zdecydować się na dom piętrowy. Bryła takich budynków jest zwarta i prosta. Do zalet zaliczyć można też brak uciążliwych skosów, czyli większe możliwości aranżacyjne, co pozwala na optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Related Posts