Dom Informator / Blog / Bez kategorii / Rodzaje siatek elewacyjnych

Rodzaje siatek elewacyjnych

Siatkę elewacyjną stosuje się w systemach dociepleń budynków bez względu na jej wysokość. Służy także jako zbrojenie posadzek i jest to niezbędny element używany podczas ocieplania ścian zewnętrznych w budynkach.

Siatka elewacyjna

Siatka elewacyjna – funkcje

Dzięki siatce elewacyjnej styropian nie będzie się wykruszał czy łamał przez ruch termiczny ścian lub na wskutek działania pogody. Izolacja termiczna zachowuje swe właściwości przez optymalnie długi czas. Siatki elewacyjne dzielimy najczęściej na:
– siatkę elewacyjną o splocie raszlowym – cechuje się tym, że zostały stworzone poprzez układanie na krzyż prostych, płóciennych włókien. Używane są w miejscach, które mają małe obciążenie ruchem ścian czy sufitów.
– siatkę elewacyjną o splocie egejskim – jest bardzo wytrzymała, ponieważ posiada specjalną budowę, która składa się z osnowy i skręconych ze sobą włókien wątku. Cechuje się tym, że jest bardzo elastyczna oraz doskonale sprawdzi się do problematycznego podłoża.

Rodzaje oraz właściwości siatek elewacyjnych

Wyróżnić można następujące rodzaje siatek elewacyjnych:
– siatka podtynkowa z włókien szklanych – jest to siatka z włókna szklanego, która stanowi klasyczne rozwiązanie i jest pokryta powłoką odporną na wszelkie działanie alkaliów. Gramatura będzie wahać się od 80 do 210 g/m².
– siatka pancerna – produkowana jest z włókien szklanych powleczonych dodatkową, kauczukową powłoką. Dzięki temu nadaje się jej większą odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Tego typu siatka jest odporna na niekorzystne warunki pogodowe. Warto ją kupić, jeśli celem jest ocieplenie miejsc budynku, które są najbardziej narażone na uszkodzenia.
– siatka ekranująca – chroni ona wnętrze budynku przed działaniem elektrosmogu. Do tego typu siatek wykorzystuje się włókna szklane uszlachetniane nitkami ze stali nierdzewnej.

Related Posts