Dom Informator / Blog / Aranżacja mieszkania / Czym jest listwa dekoracyjna do płytek?
Czym jest listwa dekoracyjna do płytek

Czym jest listwa dekoracyjna do płytek?

Listwy dekoracyjne do płytek to detale, które uzupełniają aranżację ścian i podłogi w łazience lub kuchni. Umożliwiają utworzenie na płytkach wzoru, mogą także wyznaczać poszczególne strefy w pomieszczeniu. Listwa dekoracyjna do płytek znajduje także zastosowanie jako element, który łączy dwa typy nawierzchni lub spełnia funkcję ochronną. Na rynku dostępne są w licznych wariantach kolorystycznych i wzorach, które pozwalają na ich dopasowanie do konkretnego wystroju wnętrza.

Listwa dekoracyjna do płytek – praktyczne zastosowanie

Wbrew pozorom listwy pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne. Wiele z nich chroni ścianę przed szkodliwym wpływem wilgoci, a także niweluje ostre krawędzie. Dostępne są pod linkiem https://www.ekspercilazienek.pl/listwy-dekoracyjne w licznych wariantach kolorystycznych i wzorach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować zarówno do konkretnej aranżacji wnętrza, jak i zastosowania.  Różnią się także grubością czy szerokością.

listwa dekoracyjna do płytek

Listwy dekoracyjne do płytek ceramicznych – jakie wybrać?

Listwa dekoracyjna do płytek może być wykonana z wielu materiałów. Zwykle dostępne są ceramiczne listwy dekoracyjne produkowane z takiego samego tworzywa jak płytka. Są to dekory, które mają postać podłużnej, wąskiej listwy. Wybrani producenci proponują także szklane listwy dekoracyjne. Wyprodukowane w ten sposób listwy będą się doskonale prezentować w wybranych łazienkowych aranżacjach. Zainteresowaniem cieszą się również metalowe listwy dekoracyjne do płytek, które są produkowane najczęściej z aluminium lub stali nierdzewnej. Wyróżniają się nie tylko estetycznym, minimalistycznym designem, ale także ponadprzeciętną trwałością. Metalowe listwy dekoracyjne do płytek wykorzystywane są zwykle w obszarach, w których kończy się nawierzchnia z płytek. Dostępne są także dekoracyjne listwy narożne, zakładane w miejscu łączenia dwóch ścian lub ściany z podłogą.

Related Posts