Dom Informator / Blog / Mieszkania / Rynek pierwotny czy wtórny?
architekt i dom

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup domu jest jedną z najważniejszych decyzji jakie przyjdzie nam podjąć. Trzeba zastanowić się, czy warto szukać domu z rynku wtórnego, czy może skoncentrować się na rynku pierwotnym. Jakie są zalety każdego z tych rozwiązań?

Rynek pierwotny

Zakup domu z rynku pierwotnego ma wiele zalet. Jedną z podstawowych jest możliwość wpłynięcia na rozmieszczenie oraz wielkość pomieszczeń. Mieszkania willowe we Wrocławiu, budowane przez dewelopera, można we współpracy z deweloperem oraz architektem, zaprojektować pod względem rozkładu wnętrza. Innym ciekawym rozwiązaniem są mieszkania willowe – np. mieszkania z ogródkiem Lokum Deweloper. W tym przypadku mamy do czynienia z bliźniaczymi inwestycjami, gdzie właściciele mieszkań na parterze dysponują dodatkową przestrzenią na zewnątrz, gdzie mogą urządzić rekreacyjny ogród.

Samodzielne ustalenie ilości pokoi, ich metrażu oraz rozkładu pomieszczeń jest niezmiernie ważne dla każdej rodziny. Nie ma dwóch rodzin, które miały by dokładnie takie same wymagania i potrzeby. Zakup gotowego domu wiąże się z koniecznością przeróbek, które niosą za sobą dodatkowe koszty oraz zabierają czas.

Nie zawsze istnieje możliwość przerobienia domu tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Willa w mieście Wrocław, którą samodzielnie można zaprojektować, nie niesie za sobą takich problemów.

Rynek wtórny

Możliwość aranżacji wnętrz dla wielu osób jest niezaprzeczalną zaletą. Nie każdy jednak ma czas, by, po sprzedaniu nieruchomości dotychczas zamieszkiwanej czekać, aż powstanie budynek. Nie każdy również ma umiejętności, które pozwolą samodzielnie zaprojektować wnętrze domu. 
Zaletą domów z rynku wtórnego jest to, że są one już wykończone i po dokonaniu zakupu można się wprowadzać.

Bardzo często jest również tak, że budynki, które są starsze są zlokalizowane bliżej centrum miasta. Budynki, które powstają obecnie często są położone w bardziej odległych dzielnicach.

Related Posts