Dom Informator / Blog / Aranżacja mieszkania / Płytki 3D – gdzie można je stosować?
płytki 3d

Płytki 3D – gdzie można je stosować?

Obecnie nowoczesne technologie sprawiają, że znacznie łatwiej jest wykonywać ciekawe i niebanalne produkty. Nie inaczej jest, jak chodzi o wykańczanie wnętrz – można zauważyć, że z każdym rokiem na rynku pojawiają się nowe i niezwykle ciekawe rozwiązania, które dają możliwość stworzenia przy im pomocy niepowtarzanych i pięknych wnętrz. takimi właśnie produktami są między innymi płytki 3D – dostępne w różnorodnych wzorach i wielkościach jak również wykonane z odmiennych materiałów.

Płytki 3D do kuchni czy łazienki

Odpowiednio dobrane płytki 3D w kuchni czy łazience mogą dać niezwykle interesujący efekt. Ze względu jednak na wilgoć i panujące w tych pomieszczeniach warunki, muszą to być produkty wykonane z odpowiednich materiałów. Szeroko dostępne w sklepach takich jak Home100.pl styropianowe czy gipsowe płytki 3D nie zawsze sprawdzą się w takich pomieszczeniach. Wprawdzie gipsowe płytki można pomalować odpowiednimi farbami, które uniemożliwią przenikanie wody, jednak na pewno lepszym efektem będzie wybór glazury z wypukłym wzorem, dającym interesujące efekty trójwymiarowe. Szeroka gama takich produktów sprawia, że bez problemu można dobrać je do każdego wnętrza, a ich utrzymanie w czystości nie sprawia żadnych problemów.

płytki 3d

Płytki trójwymiarowe do pokoju

W pokojach bez problemu można zastosować wykonane ze styropianu płytki trójwymiarowe. Takie płytki 3D charakteryzują się przede wszystkim łatwością ich montażu – są lekkie i wystarczy odpowiedni klej, aby przykleić je niemalże na każdą powierzchnię. Dodatkowym ich plusem jest to, że bez najmniejszego problemu można je malować na wybrany kolor farbami przeznaczonymi do malowania wnętrz. Warto jednak przed ich zakupem sprawdzić, czy konkretne produkty można malować i jakie farby mogą być do tego zastosowane. Dzięki temu można uniknąć problemów w trakcie realizacji prac remontowych.

Related Posts