Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Jakie zastosowanie ma klej poliuretanowy?
klej poliuretanowy

Jakie zastosowanie ma klej poliuretanowy?

Nie ulega wątpliwości, że kleje stosowane są w różnych dziedzinach przemysłu, dlatego też różnorodność dostępnych produktów jest bardzo duża. Na szczególną uwagę zasługują kleje poliuretanowe, które używane są głównie w specjalistycznych systemach klejenia. Tego rodzaju kleje mają zastosowanie budowlane, przemysłowe oraz dekarskie.

Czym jest klej poliuretanowy?

klej poliuretanowy

Klej poliuretanowy jest idealny do łączenia różnych elementów konstrukcyjnych, ponieważ zapewnia bardzo trwałe spoiny. Takie spoiny są niezwykle wytrzymałe i odporne na drgania, dlatego mogą być używane w bardzo szerokim zakresie temperatur. Sprawdzą się do łączenia nie tylko organicznych, ale również nieorganicznych materiałów. Nie jest tajemnicą, że kleje poliuretanowe są odporne na wilgoć i cechują się dużą elastycznością. Ważne jest również to, że nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem wody. Klej poliuretanowy dostępny w Melkib.com, to środek uniwersalny, a jego podstawą są syntetyczne żywice. Taki klej jest nie tylko odporny na negatywne działanie warunków atmosferycznych, ale też na znaczące wahania temperatur.

Właściwości kleju poliuretanowego

Klej poliuretanowy zapewnia dużą siłę klejenia i świetną przyczepność. Ciężko jest też dostrzec spoiwo, które jest bezbarwne i dlatego niewidoczne. Warto mieć na uwadze, że w przypadku klejenia materiałów termoizolacyjnych i pokryć dachowych idealnie sprawdzi się klej poliuretanowy. Rodzaj kleju trzeba zawsze dobierać do rodzaju otoczenia oraz klejonej powierzchni. Materiały typu plastik, czy styropian można też połączyć klejem poliuretanowym.

Related Posts