Dom Informator / Blog / Aranżacja mieszkania / Wady i zalety żarówek LED
Żarówki energooszczędne

Wady i zalety żarówek LED

Żarówki ledowe to nowość jeśli chodzi o domowe oświetlenie, które jednak bardzo dynamicznie zyskuje na popularności. Warto dokładnie poznać ich wady oraz przede wszystkim zalety, aby móc świadomie zdecydować, czy takie żarówki będą dobrym wyborem do własnego domu.

Żarówki led – najwazniejsze zalety

Jakie są najważniejsze zalety żarówek led, które sprawiają, że warto się nimi zainteresować? Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o tym, że są to najlepsze na rynku modele pozwalające oszczędzić na energii. Tego typu żarówka energooszczędna, przy zachowaniu tego samego poziomu światła, jest w stanie pobierać aż o kilkadziesiąt procent mniej energii elektrycznej niż pozostałe dostępne na rynku modele. Co więcej, taka wersja żarówki jest również znacznie trwalsza i jest w stanie świecić o wiele dłużej bez żaden awarii. Na koniec warto mieć na uwadze także to, że tego typu ledowe żarówki są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia, ponieważ do ich produkcji nie zostały użyte niebezpieczne związki chemiczne, takie jak rtęć, która była powszechnie spotykana w żarówkach żarnikowych.

Czy żarówki led mają jakieś wady?

Jak widać, zalety takich ledowych żarówek są bardzo interesujące. Zanim jednak wyda się na nie pieniądze, warto poznać również drugą ich stronę, czyli ich wady. Czy jakieś są?
Nie da się ukryć, że najpoważniejszą wadą takich modeli żarówek jest oczywiście ich wysoka cena, która jest wielokrotnie wyższa, niż innych modeli. Innego typu dużą niedogodnością podczas kupowania modeli led, może być ogromna ich oferta na rynku. Nie tylko różnią się one producentami, lecz również mocą, a także barwą światła. Tak duży wybór może być problemem dla kogoś, kto przez całe życie kupował po prostu 60-watową żarówkę żarnikową. Mimo jednak to warto się nimi poważnie zainteresować, ponieważ korzyści z ich płynące, będą od razu odczuwalne.

Related Posts