Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Nietypowe rodzaje fug

Nietypowe rodzaje fug

Każdy, kto choć raz wykańczał dom, wie, jak wielkie jest to przedsięwzięcie i o jak wiele szczegółów podczas takiego projektu trzeba zadbać. Zdecydowanie jednak najtrudniejszym i często najbardziej frustrującym momentem jest wybieranie fugi. Ilość rodzajów, wersji i modeli potrafi naprawdę zakręcić w głowie. A przecież są jeszcze fugi specjalne, których używa się tam, gdzie inne sobie nie poradzą.

Fuga mrozo i wodoodporna – czym jest?

Szczególnym rodzajem fugi jest taka, która nie jest wrażliwa ani na wodę, ani tym bardziej na mróz. Takie połączenie cech jest stosunkowo niespotykane jeśli chodzi o fugi. Z reguły spotyka się jedynie model niewrażliwy na wodę. Fuga wodoszczelna jest bowiem powszechnie stosowana np. w łazienkach czy też kuchniach, gdzie cały czas narażona jest na działanie i wpływ wody i ogólnie rzecz biorąc wilgoci.
Fuga wodoodporna i mrozoodporna to szczególny rodzaj fugi, który dzięki swojemu składowi, jest nie tylko odporny na te dwa zagrożenia, lecz co więcej, doskonale się prezentuje i jest niewrażliwy na wpływ np. światła UV. Warto sobie jednak zadać pytanie, gdzie tak właściwie potrzebne są takie fugi o tak niecodziennych właściwościach?

Gdzie się stosuje fugę mrozo i wodoodporną?

Jeśli ktoś kupuje fugę mrozoodporną, która dodatkowo nie jest wrażliwa na wodę, ani też na działanie światła słonecznego, bez problemu można dostrzec, że będzie t fuga zewnętrzna. Gdzie jednak takich się używa? Jak się okazuje, jest to powszechnie wykorzystywana fuga na tarasach, balkonach, a nawet w garażach. Wszędzie tam, gdzie kładzione są kafelki, które muszą być wypełnione fugą, a jednocześnie panują niezwykle niekorzystne warunki atmosferyczne, które zwykłą fugę w ciągu zaledwie kilku dni doprowadziłyby do stanu całkowitego zniszczenia. Wszędzie tam znajdować się musi specjalna fuga odporna na takie siły.

Więcej: sklep Budujmy.eu

Related Posts