Dom Informator / Blog / Mieszkania / Mieszkania deweloperskie: wybór okolicy

Mieszkania deweloperskie: wybór okolicy

Zdecydowaliście o zakupie pierwszego mieszkania i nie wiecie, w jaki sposób podjąć rozsądną decyzję o lokalizacji? Pomagamy zwrócić uwagę na najistotniejsze kwestie w tym zakresie i podpowiadamy, co ma największe znaczenie na przestrzeni lat.

Jak deweloper rozplanował przestrzeń zieloną?

Część nowych mieszkań znajduje się na zamkniętych osiedlach, w całości stworzonych przez dewelopera. Wówczas warto zwrócić uwagę, czy na tym terenie znajdują się place zabaw, trawniki i inne tego typu przestrzenie. Choć wydawać by się mogło, że do parku można dojechać – to rozwiązanie sprawdzi się tylko na chwilę. Już po krótkim czasie koncepcja jechania na spacer zacznie się dawać we znaki, a my będziemy przeklinać chwilę, w której postanowiliśmy zamieszkać z dala od miejsc rekreacyjnych.

Z tego względu dobrze jest zwrócić uwagę, czy w ciągu kilku lub maksymalnie kilkunastu minut możemy dotrzeć w dogodne miejsce na spacer z psem, zabawę z dzieckiem czy szybki jogging.

Odległość od miejsc użyteczności publicznej

Jeśli nie lubicie planować ogromnych zakupów, a Waszym rodzinnym nawykiem jest codzienne nabywanie niedużych sprawunków – pierwszorzędną kwestią jest odległość od sklepu. Mówiąc o niedużym osiedlu sprawdźcie, czy znajdują się tam dobrze zaopatrzone sklepiki, a w niewielkiej odległości – markety z obszernym asortymentem.

Choć to kwestia nieco bardziej drugorzędna, warto także sprawdzić, czy w najbliższej galerii handlowej znajdują się ulubione sklepy. Co prawda zakupów odzieżowych nie robi się bardzo często, jednak wybierając między kilkoma mieszkaniami zawsze lepiej zdecydować się na takie, które nie jest w dużej odległości od preferowanych opcji.

Jeżeli często korzystacie z restauracji czy kin – także warto rozejrzeć się w okolicy. Deweloperzy często zawierają takie informacje w opisie swoich ofert, dlatego warto się z nimi zapoznać przed decyzją. Konieczność codziennego przebywania długiej drogi do sklepu w dłuższej perspektywie z pewnością będzie męcząca.

Wybór mieszkania wiąże się z decyzją o bardzo wielu kwestiach i czasami trzeba decydować się na kompromisy. Warto zastanowić się wówczas, co ma dla nas największe znaczenie.

Related Posts