Dom Informator / Blog / Mieszkania / Tanie mieszkanie na terenie Wrocławia
niełatwo jest znaleźć tanie mieszkanie

Tanie mieszkanie na terenie Wrocławia

Czy tanie mieszkania we Wrocławiu są możliwe? Tak naprawdę wszystko sprowadza się do tego, jak przedstawiają się Twoje oczekiwania. W jednym przypadku tanie mieszkania są jak najbardziej możliwe, w innym niekoniecznie.

Oczekiwania

Tak więc nie pozostaje nic innego, jak zadać pytanie, czego oczekuję? Załóżmy, że w obszarze zainteresowań znajduje się tanie mieszkanie od dewelopera. Nie ma co ukrywać, że tanie mieszkanie od dewelopera może być problemem. Wszystko sprowadza się do definicji rynku pierwotnego. Dobrze od razu podkreślić, że rynek nieruchomości można podzielić na rynek pierwotny i wtórny. Wydaje się, że częstym problemem ludzi (nie chodzi nawet w tym momencie o nieruchomości, jest to taka ogólna uwaga) jest brak wiedzy w danym temacie. Jeśli nie wiadomo, czego można spodziewać się po poszczególnych decyzjach, naprawdę trudno, żeby podjęta decyzja była dobra.

Rynek pierwotny

Zacznijmy od tego, co należy rozumieć przez rynek pierwotny. W przypadku rynku pierwotnego sytuacja przedstawia się tak, że chodzi o obrót nieruchomościami nabywanymi bezpośrednio od deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych (np. tanie mieszkania w promocji dewelopera). Istotne znaczenie ma też to, że mowa o mieszkaniach bezczynszowych. Co ciekawe, mieszkanie bezczynszowe nie oznacza braku opłat, ale z pełnym przekonaniem można powiedzieć o ogromnej oszczędności.

Niemniej szukanie taniego mieszkania jest lepszym rozwiązaniem w przypadku rynku wtórnego.

Rynek wtórny

Co można powiedzieć o rynku wtórnym? W zasadzie wszystko sprowadza się do nazwy rynku. Otóż rynek wtórny dotyczy nieruchomości, które były nabywane bezpośrednio od właścicieli lub za pośrednictwem biur nieruchomości.

Related Posts