Dom Informator / Blog / Energia dla domu / Parę ciekawostek o energii słonecznej, o których nie wiedziałeś
energia słoneczna

Parę ciekawostek o energii słonecznej, o których nie wiedziałeś

Energia słoneczna jest od wielu lat dostępna poprzez montaż paneli słonecznych. Nie można zapominać o tym, że istnieją też elektrownie słoneczne. Rozwiązanie, w którym można obniżać rachunki za energię elektryczną jest świetne, a jeżeli jest to jeszcze opcja, która zapewnia korzystanie z naturalnych źródeł energii. Z tej okazji przygotowaliśmy parę ciekawostek, o których zapewne nie wiedzieliście. Nie chcąc przedłużać, zaczynajmy!

Kto jest największym producentem energii słonecznej?

Szukając państw, które najwięcej produkują energii słonecznej, to należy wyróżnić Niemcy, Włochy oraz Hiszpania. O ile południowe kraje nie zaskakują, bo są to miejsca, w których jest wiele słońca przez cały rok, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo opłacalne, to jednak obecność Niemców może budzić zaskoczenie. Trzeba tutaj jednak powiedzieć, że Niemcy są jednym z państw, które wyznacza tory odnośnie energetyki odnawialnej. 

Energia słoneczna nie działa tylko z panelami słonecznymi na dachu

energia słoneczna

Czasami wydaje się niektórym, że energia słoneczna (opisana na stronie: https://eon.pl/dla-domu/oferta/energia-odnawialna/energia-ze-slonca) działa tylko i wyłącznie za pomocą paneli fotowoltaicznych, natomiast jest to kompletnie nieprawda. Coraz więcej przedmiotów korzysta z możliwości naładowania przedmiotów za pomocą energii słonecznej. Zegarki czy też ładowarki słoneczne do telefonu sprawiają, że można pozyskiwać darmowy prąd i jest to alternatywa dla produktów, które wymagają podłączenia do gniazdka, czy też w przypadku zegarka wymiany baterii. Wydaje się, że ten trend z czasem będzie rósł i zobaczymy kolejne produkty z możliwością ładowania w taki sposób.

Każdej sekundy na ziemię spływają miliony watów

Łatwo jest sobie wyobrazić, że telefon zyskuje rocznie przeciętnie 2 tysiące watów, natomiast każdej sekundy na Ziemię spada około 170 miliardów watów. Można by było naładować z tego niesamowitą ilość urządzeń, a to wszystko tylko i wyłącznie trwa przez jedną sekundę. Jest to niewiarygodna statystyka pokazująca jaki potencjał drzemie w energii z naturalnych źródeł. Nie musimy dodawać, że warto ją wykorzystywać…

Related Posts