Dom Informator / Blog / Mieszkania / Płytki drewnopodobne, w jakich sytuacjach najlepiej nam się sprawdzą?
płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne, w jakich sytuacjach najlepiej nam się sprawdzą?

Drewno jest materiałem ponadczasowym, który możemy umieścić właściwie w każdym pomieszczeniu. Musimy jednak wiedzieć, że drewno wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także musimy liczyć się, z tym że jego położenie jest bardzo kosztowne. Nie każdego więc stać na nie, aby zapewnić sobie wymarzony efekt. Nie musimy jednak rezygnować z efektu drewna w naszym domu, bo możemy postawić na tańszą alternatywę, jaką są płytki drewnopodobne.

Płytki drewnopodobne do łazienki, dlaczego tak wiele osób się na nie decyduje?

płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne łazienka, to bardzo dobra opcja dla osób, które pragną mieć efekt drewniany, jednak nie mogą pozwolić sobie na zakup klasycznych drewnianych płytek. Musimy mieć też na uwadze, że drewno nie lubi wody, a także wymaga odpowiedniej pielęgnacji na co dzień, aby prezentowało się cały czas doskonale. Kiedy jednak skorzystamy z płytek drewnopodobnych, to nie będziemy musieli obawiać się, że będą niszczeć tak szybko, jak drewno. Płytki drewnopodobne możemy położyć na:

  • podłodze, 
  • całej ścianie, 
  • umieścić je na połowie ściany tworząc modną boazerię. 

Gdzie zakupić dla siebie płytki drewnopodobne?

Płytki wykonane z gresu lub terakoty, które imitują efekt drewna, są zdecydowanie łatwiejszą w utrzymaniu i tańszą alternatywą. Możemy więc uzyskać zdecydowanie niższym kosztem efekt drewna, a także nie musimy obawiać się, że nasze świeżo położone płytki będą podatne na pochłanianie wilgoci. Drewno, nawet dobrze zabezpieczone po wielu latach niszczeje właśnie w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgotność. Wykorzystując płytki drewnopodobne, nie musimy się tego obawiać, bo ich trwałość pozwoli nam na długotrwałe z nich korzystanie, a przez cały ten czas będą prezentować się jak w stanie nienaruszonym. To dlatego tak wiele osób decyduje się wykorzystać je we własnej łazience. 

Related Posts