Dom Informator / Blog / BHP / Jak wybrać odpowiednie spodnie robocze damskie?

Jak wybrać odpowiednie spodnie robocze damskie?

Odzież robocza ma szereg praktycznych zastosowań. Wiele osób błędne twierdzi, że odzież ochronna i odzież robocza to dokładnie ten sam rodzaj odzieży. W rzeczywistości, odzież robocza ma znacznie mniej odpowiedzialną funkcję. Ma ona za zadanie chronić przed zabrudzeniami, np. podczas pracy w ogrodzie lub warsztacie samochodowym. Ponadto jest ona zaprojektowana w taki sposób by zapewnić wygodę i nie krępować ruchów. Odzież ochronna to z kolei specjalistyczny typ odzieży, który wykorzystuje się w szczególnych przypadkach. Z tego rodzaju odzieży korzystają, m.in. spawacze lub osoby, które na co dzień wykonują prace laboratoryjne i są narażone na działanie żrących substancji. Do takiej odzieży można zaliczyć, np. rękawice antykwasowe lub specjalne fartuchy. Jeśli chodzi o odzież roboczą dla kobiet, bardzo ważnym elementem są spodnie robocze. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiednie spodnie robocze damskie (tutaj) i czym różni się odzież robocza w poszczególnych typach prac.

Różnice między spodniami damskimi i męskimi

Wiele osób zastanawia się, czym właściwie różnią się spodnie robocze męskie i damskie. Tak naprawdę oba rodzaje spodni roboczych mają dokładnie takie samo zastosowanie. Mają one chronić przed zabrudzeniami oraz poprawiać komfort pracy. Niezależnie od tego, czy spodnie przeznaczone są dla kobiet czy dla mężczyzn, są one zaprojektowane w taki sposób, by nie krępować ruchów.
Spodnie męskie zazwyczaj charakteryzują się szerszymi nogawkami oraz luźniejszym krojem, natomiast spodnie robocze przeznaczone dla kobiet dostosowane są do damskiej sylwetki.

Czym różnią się poszczególne typy odzieży roboczej?

Warto mieć świadomość tego, że nie istnieje jeden uniwersalny rodzaj odzieży roboczej dostosowany do każdej profesji. Oznacza to, że inna odzież przeznaczona jest dla osób, które pracują w warsztacie samochodowym, a inna dla osób pracujących w ogrodzie lub szpitalu.
Spodnie robocze przeznaczone do pracy w warsztacie samochodowym mają chronić przed zabrudzeniami oraz poprawiać komfort pracy. Najczęściej są one wykonane w taki sposób, aby nie krępowały ruchów, co w przypadku takiej pracy jest szczególnie ważne. Spodnie przeznaczone do pracy w szpitalu są z kolei wykonane z materiału, który można prać w bardzo wysokich temperaturach. To pozwala na pozbycie się większości wirusów i bakterii, co w przypadku pracy w szpitalu jest niezwykle istotne. Wybierając odzież roboczą, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej zastosowanie oraz jakość wykonania. Wygląd w tej kwestii ma znaczenie drugorzędne.

Posted in BHP

Related Posts