Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Klej do poliwęglanu
klej do poliwęglanu

Klej do poliwęglanu

Poliwęglan, dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu, stał się materiałem niezwykle popularnym. Stosuje się go w elektronice, mechanice, technice medycznej, a także do budowy różnego rodzaju maszyn. Charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych czy wysokich temperatur.

Klej do poliwęglanu

Do klejenia poliwęglanu można zastosować klej błyskawiczny o niskiej lepkości. Ważne, by preparat był bezbarwny. Nanosząc go należy jednak bardzo uważać, by nie pozostawić śladów kleju w okolicach łączenia elementów – zwłaszcza w przypadku płyt, które służyć mają jako przeszklenie dachu, drzwi lub będą pełnić inną funkcję dekoracyjną. Nawet zupełnie przeźroczysty klej może pozostawić widoczne ślady na transparentnej powierzchni.

Płyty z poliwęglanu

Poliwęglan komorowy, zwany również kanalikowym, znajduje szerokie zastosowanie w produkcji płyt wykorzystywanych jako alternatywa dla wyrobów szklanych. Stosuje się go do tworzenia przeszkleń w dachach i drzwiach, do konstruowania klap dymnych, budowy werand i wielu innych. Mocowanie poszczególnych płyt może przebiegać przy użyciu kleju.

klej do poliwęglanu

Prawidłowa aplikacja kleju na powierzchni poliwęglanowej

Przed rozpoczęciem aplikacji kleju przeznaczonego do poliwęglanu należy w pierwszej kolejności oczyścić powierzchnię klejoną. Usunięcie zabrudzeń i tłustych osadów poprawi przyczepność kleju, a co za tym idzie – trwałość mocowania. Drugim ważnym aspektem poprawnej aplikacji preparatu klejącego jest jego równomierne rozprowadzenie na całej klejonej powierzchni. Jeśli klej zostanie nałożony nierówno, pewne miejsca przykleją się mocniej, inne zaś – słabiej. Z tego powodu w przyszłości może dojść do rozklejenia się zespojonych elementów (zwłaszcza w przypadkach, gdzie sklejony poliwęglan narażony jest na długotrwałe działanie promieniowania słonecznego).

Related Posts