Dom Informator / Blog / BHP / Ochronniki słuchu do pracy w hałasie
Ochronniki słuchu do pracy w hałasie

Ochronniki słuchu do pracy w hałasie

Dopuszczalny hałas podczas wykonywania obowiązków w pracy jest mocno ograniczony. Już przy przekroczeniu 80 decybeli wymagane są przerwy lub ograniczenia czasu pracy. Przy niektórych stanowiskach pracy, tam, gdzie występuje przekroczenie najwyższych dopuszczalnych stężeń lub natężeń czynników szkodliwych praca powyżej 8 godzin dziennie jest zabroniona. 

Skutki przebywania w dużym hałasie

Długotrwały hałas może bardzo źle oddziaływać na nasz organizm pod kątem urazów ucha, czy układu nerwowego. Takie problemy objawiają się w głównej mierze zmęczeniem, trudnościami w skupieniu się czy bólem i zawrotami głowy. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest wyeliminowanie u źródła ryzyka zawodowego związanego z narażeniem na hałas lub ograniczenie go do możliwie najniższego poziomu, z uwzględnieniem dostępnych rozwiązań technicznych.

Ochronniki Słuchu

Ochronniki słuchu

Jednym z przydatnych, a niekiedy niezbędnych urządzeń do ochrony słuchu są ochronniki nauszne. Urządzenia te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić pracownikowi stałą tłumienność przez cały dzień pracy. Decydując się na zakup takich ochronników dla swoich pracowników – pamiętaj, że powinny być one dobrej jakości. Jeżeli będą one niewygodne, możesz mieć pewność, że nie będą noszone regularnie. 

Wykorzystując ochronniki słuchu z tego sklepu, w ciągu kilku chwil Twój pracownik może zmniejszyć poziom hałasu docierającego do narządu słuchu nawet o kilkadziesiąt procent, a tym samym ma możliwość chronić swój słuch i należycie wykonywać swoje obowiązki. 

Sprawdzą się one zarówno podczas korzystania z ciężkich maszyn budowlanych, jak i w sytuacji, gdy chcesz się skupić lub wyciszyć otoczenie. Mogą być one dla Ciebie pomocne niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. 

Nie zwlekaj, zapewnij bezpieczeństwo sobie i Twoim pracownikom! Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze i jest tylko jedno, więc musimy o nie odpowiednio zadbać. 

Posted in BHP

Related Posts