Dom Informator / Blog / Narzędzia do remontu i sprzątania / Eleganckie płytki 120×60
płytki 120x60

Eleganckie płytki 120×60

Współczesna aranżacja wnętrz doskonale łączy w poszczególnych pomieszczeniach różnego rodzaju materiały. Bardzo popularnym rozwiązaniem są płytki. Doskonale sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak chociażby na tarasie, ale również wewnątrz – w łazience lub kuchni. Wszystko dlatego, że są odporne na wilgoć, a jednocześnie szeroki wybór poszczególnych designów, ułatwia stworzenie spójnego wizualnie miejsca.

Dlaczego warto wykorzystać płytki w mieszkaniu?

Obecnie szeroki wybór płytek pozwala na stworzenie nie tylko komfortowej i praktycznej przestrzeni, ale również bardzo atrakcyjnej wizualnie. Tym bardziej, że poszczególne modele doskonale imitują innego rodzaju materiały, takie jak drewno, czy kamień. Dzięki teku można tak samo łączyć ze sobą poszczególne materiały, jak również same wzory płytek. Warto jednak zwrócić uwagę na ich wymiary. Wszystko dlatego, że to również determinuje, w jaki sposób prezentować się będzie dane wnętrze, a jednocześnie wpływa na sposób ich układania, czy nakład pracy.

Doskonałe wykończenie przestrzeni dzięki płytkom

Dlatego bardzo popularne są płytki 120×60 (dostępne m.in. na https://home100.pl/plytki-60x120cm). Przede wszystkim to stosunkowo uniwersalny rozmiar. Oznacza to, że wiele deseni posiada taką wielkość, co ułatwia następnie łączenie ze sobą motywów, a jednocześnie ogranicza ilość pracy, jaką ekipa wykończenia musi włożyć w ułożenie płytek. Dla inwestora oznacza to także redukcję kosztów, które związane są z robocizną. Dodatkowo dużych rozmiarów płytki prezentują się bardzo okazale, tak samo na ścianie, jak również podłodze. Ich powierzchnia świetnie chroni przed wilgocią i wodą, a jednocześnie zmniejsza się ilość łączeń pomiędzy poszczególnymi płytkami, ponieważ jedna płytka pokrywa sporą część powierzchni, na której jest układana. Dlatego fugi faktycznie stanowią tylko subtelne uzupełnienie łączeń.

 

Related Posts