Dom Informator / Blog / Oświetlenie / Oświetlenie sufitowe w łazience

Oświetlenie sufitowe w łazience

Wymagania wobec oświetlenia łazienkowego są wielostronne – jasne światło rano, aby się obudzić, światło jak najbardziej naturalne do makijażu i stylizacji, ciepłe światło wieczorem, aby się zrelaksować. Dobre oświetlenie jest ważne dla naszego samopoczucia. 

Oświetlenie sufitowe w łazience

Podstawowe lub ogólne oświetlenie sufitowe w łazience służy przede wszystkim orientacji. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu sufitowemu od ELampy możesz mieć pewność, że nie poślizgniesz się ani nie potkniesz. Reflektory wpuszczane są szczególnie popularne w przypadku ogólnego oświetlenia łazienki. Ich czysty design sprawia, że wyróżniają się w pomieszczeniu. Planując łazienkę należy jednak pamiętać, że oprawy wpuszczane będą montowane wewnątrz sufitu, dlatego konieczny jest sufit podwieszany. Jeśli nie masz podwieszanego sufitu, panele LED to dobry wybór na oświetlenie łazienki. Nowoczesne i bardzo płaskie lampy łazienkowe rozpraszają swoje światło, dzięki czemu zapewniają równomierne oświetlenie otoczenia. Ponieważ nie powodują one ostrych cieni, światło to jest również powszechnie nazywane pięknym światłem i dlatego jest praktyczną pomocą przy porannym szykowaniu się.

Ile lumenów potrzebuję w łazience?

Idealne warunki oświetleniowe w domowym spa powstają dzięki połączeniu oświetlenia podstawowego, oświetlenia lustra i oświetlenia dekoracyjnego. Wystarczające oświetlenie podstawowe jest ważne dla orientacji i bezpieczeństwa w łazience. Z reguły w łazience powinniśmy dążyć do wartości około 200 – 250 lumenów na metr kwadratowy. Dzięki temu od razu widzimy źródła zagrożenia, takie jak przedmioty czy kałuże na podłodze. Oprawy sufitowe, panele i oprawy wpuszczane są idealne do oświetlenia podstawowego. W zależności od ilości naturalnego światła wpadającego przez okna, koloru ścian i koloru mebli łazienkowych, powinieneś ustawić swoje oświetlenie w górnej lub dolnej części tego zakresu.

Related Posts