Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Klej rozpuszczalnikowy do stosowania w różnych gałęziach przemysłu
klej uszczelniający do plastiku

Klej rozpuszczalnikowy do stosowania w różnych gałęziach przemysłu

W sklepach budowlanych można znaleźć bardzo wiele produktów z działu chemii budowlanej w tym także kleje rozpuszczalnikowe. Bez chemii budowlanej nie można byłoby przeprowadzić nawet najmniejszego remontu. A gdzie stosuje się klej rozpuszczalnikowy? Jakie ma właściwości?

Klej rozpuszczalnikowy – zastosowanie

W składzie kleju rozpuszczalnikowego można znaleźć oprócz bazy także rozpuszczalnik w postaci wody czy alkoholu. Dzięki niemu jest to klej wytrzymały na wysokie i niskie temperatury, żrące roztwory, wodę i oleje. Rozpuszczalnik dodatkowo usuwa drobne zabrudzenia z powierzchni, na którą jest aplikowany klej. Uniwersalność tego produktu powoduje, że jest on szeroko używany w wielu branżach przemysłowych, takich jak meblarstwo, budowlanka czy przy produkcji maszyn i urządzeń. Również w domu warto mieć taki produkt, który może przydać się w przypadku mocowania różnych elementów.

Zalety kleju rozpuszczalnikowego

kleje rozpuszczalnikowe

Kleje rozpuszczalnikowe charakteryzują się wszechstronnością i mogą być używane nawet w trudnych warunkach. Dzięki odporności na temperatury i wodę z powodzeniem można je stosować na zewnątrz i wewnątrz. Doskonale połączą ze sobą drewniane elementy ze stalowymi, a także płytę gipsowo-kartonową z kamieniem czy styropianem. Klej rozpuszczalnikowy z łatwością się aplikuje. Jedynie należy pamiętać, aby odczekać kilka minut w celu odparowania rozpuszczalnika. Jest bardzo trwały i wytrzymały, a przy tym nie pozostawia śladów na klejonej powierzchni.

Sklep z chemią budowlaną – duży wybór klejów rozpuszczalnikowych

Należy pamiętać, że na materiałach i chemii budowlanej nie wolno oszczędzać. Wszystkie produkty muszą być najwyższej jakości, bo tylko takie będą gwarantować trwałość i wieloletnie użytkowanie. W sklepach z chemią budowlaną można znaleźć szeroką ofertę dobrej klasy klejów rozpuszczalnikowych do różnych zastosowań w atrakcyjnych cenach.

Related Posts