Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Płytki gresowe – jak wybrać najlepsze?

Płytki gresowe – jak wybrać najlepsze?

Gres to najpopularniejsze spośród płytek ceramicznych, które mają uniwersalne zastosowanie. Można wykorzystać je zarówno w domach, jak i w  budynkach użyteczności publicznej, biurach. Dostępne są zarówno tanie płytki gresowe, jak i znacznie droższe oraz jednocześnie wyjątkowo eleganckie modele. Każdy kupujący znajdzie płytki idealne dla wystroju danego wnętrza.

Wybór gresu

Płytka gresowa nie zawsze wyróżnia się takimi samymi właściwościami – warto brać to pod uwagę na etapie wyboru konkretnego produktu. Gres techniczny to najtańszy typ płytek ceramicznych – wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną, odporność na działanie środków chemicznych czy niską nasiąkliwością. Idealnie sprawdzi się w garażach czy warsztatach, gdzie wymagany jest solidny i wytrzymały materiał. Gres szkliwiony to elegancki i uniwersalny wybór. Płytki posiadają szkliwioną powłokę ochronną i są oferowane w zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie. Gres polerowany jest estetyczny, jednak mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne – nie nadaje się do pomieszczeń wilgotnych z powodu wysokiej nasiąkliwości.

Gdzie kupować płytki gresowe?

Gres jest tak popularnym materiałem, że można go kupić w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Zamówienie można złożyć w marketach budowlanych, sklepach z wyposażeniem wnętrz. Wiele osób decyduje się na zakup gresu za pośrednictwem sklepów internetowych – wówczas można skorzystać z atrakcyjnych cen oraz wyprzedaż. Niektóre sklepy prowadzą sprzedaż outletową, gdzie można kupić końcówki kolekcji z rabatami nawet do 70%.

Related Posts