Dom Informator / Blog / Oświetlenie / Jakie kule ogrodowe wybrać?
kule ogrodowe

Jakie kule ogrodowe wybrać?

Pięknie utrzymany ogród, to marzenie każdego ogrodnika. Jest to także niejako wizytówka całego domu. Ogródki przydomowe nie są jednak zbyt dobrze oświetlone. Nie dociera do takiego ogródka światło z latarni ulicznej. Dlatego dobrze jest, by w takim ogrodzie było zamontowane światło. Świetnym pomysłem jest postawienie w ogrodzie lampek w kształcie kuli. Takie kule ogrodowe świetnie będą oddawać światło i oświetlać ważne punkty w ogrodzie.

Jakie kule ogrodowe wybrać?

Kule ogrodowe można wybrać pod względem rozmiaru oraz oświetlenia. Każda taka kula może mieć różny rozmiar oraz oddawać różny kolor światła. Jest to bardzo ważne, gdy zależy nam na tym, by nasz ogródek był pięknie oświetlony. Dobrze jest też rozstawić tak kule, by równomiernie mogły rozprowadzać światło po ogrodzie. Warto wybrać takie kule ogrodowe, które będą świetnie pasowały do aranżacji naszego ogrodu. Można wybrać między innymi kule do ogrodu, które oddają takie barwa światła jak:

  • białe,
  • zielone,
  • żółte,
  • fioletowe,
  • czerwone.

Są to najczęstsze wybierane kolory kuli ogrodowych. Dzięki temu można przepięknie ozdobić swój ogród, przy użyciu różnych kolorów.

Gdzie można kupić kule do ogrodu?

Takie kule do ogrodu można kupić praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym. Można również je kupić w sklepach budowlanych na dziale oświetleniowym. Jest tam duży wybór kul pod względem rozmiarów i kolorów. Warto także zajrzeć na strony internetowe sklepów oświetleniowych oraz ogrodniczych, gdzie również można dostać tam piękne kule do ogrodu.

Kule ogrodowe są wytrzymałe na różne temperatury, dlatego mogą być na dworze praktycznie przez cały rok. Są to też takie kule, które mogą być na dworze również podczas deszczu, czy nadmiernego słońca.

Related Posts