Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Precyzyjne klejenie z dozownikiem kleju
produkty do mocowania

Precyzyjne klejenie z dozownikiem kleju

Kleje stosuje się w bardzo wielu branżach przemysłowych, a często także w celach hobbystycznych. Dzięki nim możliwe jest stworzenie praktycznych sprzętów czy pięknych dekoracji. Aby aplikowanie ich na określoną powierzchnię było łatwiejsze, stosuje się do tego celu specjalne dozowniki do kleju.

Dozowniki kleju – właściwości i przeznaczenie

Być może nie wszyscy zdają sprawę z tego, czym tak naprawdę jest dozownik kleju – jest to proste w obsłudze urządzenie, które pozwala na dokładne nakładanie substancji klejącej o różnej konsystencji i na każdą powierzchnię. Składa się z pojemnika, w którym przetrzymuje się klej, specjalnej głowicy oraz końcówek, które ułatwiają precyzyjne nakładanie. Często końcówki dołączone są do urządzenia, ale nic również nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić je oddzielnie.

Dozownik kleju – ręczny lub automatyczny

Dozowniki do klejów można podzielić ze względu na sposób ich obsługi. Można więc zaopatrzyć się w manualny dozownik, półautomatyczny lub pełny automat. Oczywiście w tych kwestiach powinny przede wszystkim zdecydować nasze osobiste potrzeby oraz preferencje. Dla osoby, która klejeniem zajmuje się od czasu do czasu, to trafniejszym zakupem ręczny dozownik. Jednak im więcej się klei i wymaga to większej precyzji, to lepszym rozwiązaniem będzie dozownik półautomatyczny.

dozownik kleju

Zalety dozowników do kleju

Urządzenie to ma niekwestionowane zalety. Przede wszystkim ułatwia dokładne i precyzyjne nakładanie substancji klejącej na każdą, nawet problematyczną powierzchnię i to w niedużej ilości, co za pomocą rąk może przysparzać wielu problemów. Dozownik pozwala także na zachowanie czystości w miejscu pracy – z jego pomocą nie musimy się obawiać, że powierzchnię zabrudzimy wyciekającym klejem. Także sam proces klejenia przebiega sprawniej i szybciej, co przekłada się na wydajniejszą pracę.

Related Posts