Dom Informator / Blog / Bez kategorii / Tworzenie przytulnej atmosfery w pokoju dziecięcym dzięki lampom
lampa do pokoju dziecięcego

Tworzenie przytulnej atmosfery w pokoju dziecięcym dzięki lampom

Aby Twoje dziecko było szczęśliwe, aktywne i pełne energii przez cały czas, musisz stworzyć komfortowe środowisko w pokoju dziecka. Lampa do pokoju dziecięcego (do kupienia na elampy.pl) jest jednym z kluczowych punktów, ponieważ podczas planowania projektu należy zdecydować, które urządzenia będą dawały światło i gdzie powinny być umieszczone.

Naturalne światło w pokoju dziecięcym

W pomieszczeniu powinna być wystarczająca ilość światła dziennego. Sztuczne światło jest również ważne, ale króluje w pomieszczeniu przez mniejszą część dnia. Dzieci potrzebują słońca dla dobrego samopoczucia i aktywności. Dzieci czują się przygnębione i niespokojne w ponurych, ciemnych pomieszczeniach.

Jeśli przedszkole jest jeszcze projektem, najlepiej wybrać pokój z oknami wychodzącymi na południowy wschód lub wschód. Jest to najlepsza pozycja, ponieważ wtedy w pomieszczeniu zawsze będzie wystarczająco dużo naturalnego światła.

Oświetlenie w pokoju dziecięcym: porady ogólne

Głównym zadaniem dla rodziców jest przemyślenie każdego szczegółu, ponieważ dziecko spędza w pokoju większość dnia. Należy stworzyć odpowiednie warunki oświetleniowe i zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Pomocne powinny być porady doświadczonych projektantów:

Ważne jest, aby zdecydować o mocy urządzeń elektrycznych. Jeśli planujesz zastosować oświetlenie LED, jego moc nie powinna przekraczać 6W. Idealna moc dla żarówek to 60 W. Najlepiej jest przetestować produkty przed instalacją. Nie powinny one migotać, świecić zbyt jasno lub słabo. Dowiedz się więcej o normach oświetleniowych i jak obliczyć moc lamp do oświetlenia pomieszczenia.

Przy wyborze źródeł światła należy zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Lampy nie powinny być wykonane z kruchego szkła, kryształu lub toksycznego plastiku. Otwarte lampy w stylu loftowym nie nadają się również do oświetlenia pokoju dziecięcego — nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem są zamknięte żyrandole i reflektory.

Related Posts