Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Klej Loctite 406 – uniwersalność i wygoda stosowania
klej uszczelniający do plastiku

Klej Loctite 406 – uniwersalność i wygoda stosowania

Natychmiastowe działanie i uniwersalne zastosowanie – właśnie tak można określić klej Loctite 406. Do jakich materiałów nadaje się najbardziej? Czy radzi sobie z klejeniem małych elementów? Dlaczego jest tak chętnie wybierany?

Cechy kleju Loctite 406

Wśród głównych cech produktu wymienić można m.in. błyskawiczne działanie, bezbarwność, jednoskładnikowość, krótki czas wiązania oraz niski poziom lepkości. Klej Loctite stosuje się do zespalania różnego rodzaju materiałów, najczęściej sztucznych, jednak nie tylko. Zaletą produktu jest to, że nadaje się do większości tworzyw – właśnie dlatego radzi sobie zarówno z gumowymi, jak i drewnianymi elementami. Nie można pominąć tego, że działa w trudnych warunkach. Bez problemu można używać go w wodzie oraz w skrajnych temperaturach (od -40°C do 120°C). Co ważne, może również mieć zastosowanie w przypadku trudnych do klejenia materiałów. Warto jednak pamiętać wtedy o używaniu go wraz z podkładem do klejów cyjanoakrylowych.

Zastosowanie produktu

Uniwersalność to drugie imię kleju Loctite 406 (https://melkib.com/loctite-406-uniwersalny-klej-blyskawiczny,-bardzo). Jego zastosowanie jest więc bardzo różnorodne. Warto zaznaczyć, że najczęściej wymienia się tutaj łatwość klejenia drobnych elementów. Bez problemu radzi sobie z uszczelkami, gumami drzwiowymi czy wężami ogrodowymi. Wszelkie naprawy da się znacznie usprawnić dzięki posiadaniu tego kleju.

W jaki sposób stosować klej Loctite 406?

loctite 406

Jak używać produktu? Mimo że nie ma szczególnych wytycznych, co do tego, jak powinno się stosować Loctite 406, dobrze jest po prostu podejść do tematu z uwagą. Ze względu na to, że klej działa niemal natychmiast, trudno wdrażać jakiekolwiek modyfikacje już po połączeniu danych elementów.

Ile kosztuje klej?

Cena kleju waha się w granicach od około 70 złotych do około 140 złotych. Produkt jest do nabycia w tubce 20 g lub 50 g.

Related Posts