Dom Informator / Blog / Narzędzia do remontu i sprzątania / Pistolet do kleju dwuskładnikowego – czy warto go kupić?
pistolet do kleju dwuskładnikowego

Pistolet do kleju dwuskładnikowego – czy warto go kupić?

W ofertach producentów klejów można znaleźć mnóstwo rodzajów tych preparatów. Jednymi z najpopularniejszych są kleje dwuskładnikowe. Czym one są? Jak je aplikować?

Co to jest klej dwuskładnikowy?

Termin „klej dwuskładnikowy” oznacza, iż działanie preparatu opiera się na działaniu dwóch substancji: klejącej (którą z reguły jest akryl lub żywica) oraz utwardzającej. Pierwsza z nich ma za zadanie połączyć ze sobą dwa elementy, druga natomiast – utwardzić klej i uczynić go mocniejszym.

Jak aplikować klej dwuskładnikowy?

Przyrządem przeznaczonym do aplikacji preparatów klejących jest pistolet do kleju dwuskładnikowego. Dzięki niemu możliwe jest precyzyjne nałożenie preparatu w miejscach trudno dostępnych, jak również jego równomierne rozprowadzenie po całej powierzchni klejonych elementów. Przez wzgląd na to, że kleje dwuskładnikowe mają dużo bardziej gęstą konsystencję niż tak zwane kleje błyskawiczne, ich dokładne rozsmarowanie jest o wiele trudniejsze. Pistolet do kleju z pewnością pomoże więc przyspieszyć i usprawnić pracę z preparatami dwuskładnikowymi.

pistolet do kleju dwuskładnikowego

Dlaczego warto zainwestować w pistolet do kleju?

Sceptycy twierdzą, iż zakup pistoletu do kleju to zbędny wydatek. Swoje stanowisko argumentują tym, że niemal każdy klej da się rozprowadzić ręcznie, bez konieczności inwestowania w specjalistyczne narzędzia. Jednak warto mieć na uwadze, że praca z pistoletem jest bardziej bezpieczna niż praca z klejem nakładanym ręcznie. Pistolet ułatwia bowiem aplikację preparatu, dzięki czemu ryzyko ewentualnego kontaktu środka ze skórą, gałkami ocznymi oraz innymi częściami ciała zostaje zminimalizowane. Ponadto posługiwanie się pistoletem znacznie przyspiesza pracę i czyni ją bardziej efektywną; przy użyciu sprzętu przeznaczonego do aplikacji klejów o wiele łatwiej skleić elementy w sposób estetyczny.

Related Posts