Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Do czego wykorzystywana jest wylewka?

Do czego wykorzystywana jest wylewka?

Do uzyskania równej i gładkiej podłogi niezbędna jest zaprawa wyrównująca samopoziomująca, która przez niektórych nazywana też jest podkładem podłogowym.

Jakość wylewki

Kluczowe znaczenie ma jakość wylewki, dlatego najlepiej wybierać produkty od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku. Bezpośrednio na stropie układana jest posadzka, która stanowi pierwszą wyrównawczą warstwę. Przed położeniem paneli lub płytek ceramicznych, trzeba jednak jeszcze dodatkowo wyrównać powierzchnię. Świetnie nadaje się do tego wylewka samopoziomująca cena waha się w granicach 50-60 zł za opakowanie o masie 25 kg. Warto zwrócić uwagę na fakt, że rozprowadza się przy pomocy siły grawitacji. Nie ma znaczenia, jakie to jest podłoże, ponieważ zaprawa może być stosowana wszędzie. Jeżeli konsystencja jest płynna, a produkt dobrze się rozprowadza to świadczy to o wysokiej jakości wylewki. Głównym celem powinno być wypełnienie wszelkich ubytków i nierówności.

Rodzaje wylewki

Do wyboru jest wylewka grubowarstwowa oraz cienkowarstwowa. Warto dodać, że grubowarstwowa wylewka może pełnić rolę samodzielnego podkładu podłogowego. Dużym zainteresowaniem cieszy się wylewka samopoziomująca cementowa, która składa się z cementu, dodatkowego kruszywa i włókna. Przy jej użyciu można wykonać podkład o grubości do 50 mm. Jej zaletą jest krótki czas schnięcia i duża odporność na obciążenia. Idealnie nadaje się do pomieszczeń nieogrzewanych. Najlepszym produktem do wyrównywania podłoża jest masa samopoziomująca cena zależy przede wszystkim od jakości. Nie można zapomnieć o przygotowaniu odpowiednich narzędzi, takich jak wiertarka wolnoobrotowa, taśma dylatacyjna, poziomnica oraz nakładki kolczaste, które są nakładane na obuwie. To właśnie dzięki specjalnym nakładkom znacznie łatwiej jest się poruszać po wylewce.

Więcej: sklep Budujmy eu

Related Posts