Dom Informator / Blog / Narzędzia i akcesoria budowlane / Przecinarka do glazury: jaka dla początkującego majsterkowicza?
przecinarka do glazury

Przecinarka do glazury: jaka dla początkującego majsterkowicza?

Nie da się ukryć, że przecinarka do glazury jest tym narzędziem, które zdecydowanie ułatwia układanie płytek w najbardziej precyzyjny sposób. Bez względu jednak na to, czy zadanie układania płytek powierza się profesjonaliście, czy początkującemu majsterkowiczowi, będzie on potrzebował odpowiednich narzędzi do ich docinania. Jaką więc przecinarkę warto polecić amatorowi, a jaką zdecydowanie profesjonalistom?

Jaką przecinarkę wybrać?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje przecinarek: ręczne i elektryczne. Za pomocą ręcznej przecinarki będzie można przeciąć płytki nie grubsze niż dwanaście milimetrów. Ręczna przecinarka jest stosunkowo prosta w użytkowaniu i nie wymaga przeszkolenia czy nawet wielkiego doświadczenia.

Przecinarki ręczne nie są zbyt drogie, dlatego polecane są początkującym, natomiast profesjonaliści wybiorą przecinarki elektryczne, które zapewnią im odpowiednią efektywność wykonywanej pracy.

przecinarka do glazury

Elektryczna przecinarka do glazury: na którą się zdecydować?

W wielu sklepach z narzędziami odnajdzie się więc elektryczne przecinarki do glazury, zarówno dolnowrzecionowe, jak i górnowrzecionowe. Pierwszy typ przecinarki pozwala ciąć glazurę na sucho. Typ drugi natomiast może pracować tylko w trybie mokrym.

Komfort pracy uzależniony jest od wielu czynników, ale głównym jest rodzaj prowadnicy w danej przecinarce do glazury. W narzędziach tych są stosowane prowadnice równoległe, a także prowadnice kątowe. Te drugie umożliwiają cięcie płytek pod kątem nawet czterdziestu pięciu stopni.

Related Posts