Dom Informator / Blog / Oświetlenie / Kinkiety – co warto wiedzieć?
kinkiety

Kinkiety – co warto wiedzieć?

Właściwe oświetlenie domu czy tarasu to niezwykle ważna kwestia. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu lamp, można stworzyć wyjątkowy klimat i nastrój. Bardzo ciekawe możliwości dają kinkiety. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat. 

Jakie jest zastosowanie kinkietów?

Kinkiety to oświetlenie ścienne, które pełni rolę oświetlenia wspomagającego. Świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Kinkiety mogą zastąpić lampę podłogową, a także nocną czy oświetlenie wiszące. Światło, które pasa z kinkietów jest bardzo delikatne i subtelne. 

Warto zaznaczyć, że bardzo często kinkiety są wykorzystywane do oświetlania obrazów, luster, a także ciągów komunikacyjnych. Nie zajmują one wiele miejsca i prezentują się bardzo atrakcyjnie. Jak wspomniano wcześniej, kinkiety mogą też zastąpić lampkę nocną. 

kinkiety

Bogactwo możliwości 

Dostępne kinkiety (https://www.elampy.pl/kinkiety) wyróżniają się bogatym wzornictwem. Można dobrać idealne kształty, rozmiary i kolory. Popularne są zarówno tradycyjne kinkiety jak i modele wyróżniające się bardziej nowoczesnym designem. Bardzo często spotykane są kinkiety w kształcie figur geometrycznych i innych minimalistycznych form. 

Do produkcji kinkietów wykorzystywane są takie materiały jak metal, drewno oraz szkło. Ich oprawa może być przezroczysta, a klosze zamknięte lub bardziej otwarte. W przypadku modeli zamkniętych światło jest o wiele bardziej delikatne. Można także dowolnie regulować klosz. 

O czym pamiętać przy wyborze kinkietów?

Wybierając kinkiety należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • w jakim pomieszczeniu będą zamontowane, 
  • do czego będą wykorzystywane, 
  • jak mocne światło będzie emitował, 
  • w jakim stylu powinny być utrzymane. 

Kinkiety to bardzo ciekawe propozycje, które warto wziąć pod uwagę. Dzięki nim każde pomieszczenie będzie idealnie oświetlone. 

Related Posts