Dom Informator / Blog / Aranżacja mieszkania / O czym warto pamiętać wybierając oświetlenie do pokoju?
kinkiet eichholtz 2

O czym warto pamiętać wybierając oświetlenie do pokoju?

Odpowiednio dopasowane oświetlenie może mieć bardzo duży wpływ nie tylko na estetykę aranżacji, ale również funkcjonalność pomieszczenia. Choć w wielu przestrzeniach zaleca się umieszczanie kilku źródeł światła, w większości z nich powinny pojawić się lampy sufitowe. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak dobrać odpowiednie elementy z tej kategorii. O czym warto pamiętać?

Jaką lampę wybrać?

Aby dobrane oświetlenie wywoływało pożądany efekt, należy zwrócić uwagę na rozmiar lampy. Zaleca się dokonać odpowiednich pomiarów i umieścić ją na środku sufitu. Do wielkości pomieszczenia warto dopasować również średnicę akcesorium. Aby tego dokonać, należy dodać do siebie wartość długości i szerokości pokoju, a wynik pomnożyć przez 2,5. Otrzymana liczba to wartość średnicy lampy w centymetrach. Zaleca się również upewnić, że dopasowane akcesorium będzie umieszczone na odpowiedniej wysokości. Zalecana odległość między powierzchnią podłogi a żyrandolem to 210 cm. W niskich mieszkaniach sprawdzą się płasko przylegające do sufitu źródła światła.

Jak dopasować oświetlenie do modnej aranżacji?

Dzięki bogatej ofercie różnorodnych lamp sufitowych sklepu z oświetleniem elampy możliwe jest odnalezienie akcesoriów, które skomponują się z każdym spośród modnych stylów wnętrzarskich. Do aranżacji modernistycznych warto dopasować akcesoria o ciekawych, geometrycznych formach. W salonie glamour sprawdzi się połyskujący, zdobiony żyrandol. W pokojach w stylu retro doskonałym wyborem będą lampy z abażurami. W tej kategorii odnaleźć można również wiszące oświetlenie sufitowe z ozdobnymi osłonami na żarówki. W aranżacji skandynawskiej, boho i rustykalnej warto postawić na lampy z elementami z drewna. Odpowiednio dopasowane źródło światła pozwoli funkcjonalnie rozjaśnić pomieszczenie i zagwarantuje stworzenie spójnej i atrakcyjnej aranżacji.

Related Posts