Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Jak gruntować, by zabezpieczyć

Jak gruntować, by zabezpieczyć

Właściwe gruntowanie powierzchni jest głównym środkiem wzmacniającym, który możemy zastosować przed nakładaniem kolejnych warstw wykończeniowych. Warto zastosować gruntowanie, by z czasem korzystać z jego efektów

Jak wzmacniać prawidłowo

Wzmocnienie poprzez gruntowanie wykonuje się na starych posadzkach i tynkach. Grunt głęboko penetrujący do betonu jest preparatem, który służy do zespolenia łamiących się i kruszących elementów. To dzięki niemu możemy uzyskać efekt jednolitości i monolitycznej bryły w miejsce starych, zniszczonych materiałów.

Co ważne, należy pamiętać o tym, że grunt nie zastępuje kleju! Nie powinno się stosować go do luźnych bądź odspajających się powierzchni. Przed aplikacją należy dokładnie oczyścić podłoże, wyrównać odchodzące i łuszczące się powierzchnie. Dopiero na tak wstępnie przygotowanym i oczyszczonym podłożu można aplikować grunt do betonu.

Poprawa parametrów podłoża

Co jest głównym zadaniem gruntu głęboko penetrującego? To związanie starego materiału, który ma tendencje do kruszenia się i z zasady jest osłabiony. Głównymi zadaniami takiego preparatu są

  • penetrowanie materiału mineralnego na głębokość kilku milimetrów, co daje poprawę spoistości
  • wzmocnienie strukturalne gruntowanej powierzchni
  • gruntowanie betonu ujednolica chłonność podłoża
  • ograniczenie pylenia gładzi, a także tynków i innych powierzchni

Należy pamiętać, że aby grunt działał prawidłowo należy stosować się do reguł pracy z nim. Temperatura stosowania na pewno nie może być ujemna, najlepiej pracować w zakresie +5 do +35 stopni. Trzeba także zwrócić uwagę na wilgotność powietrza, najlepiej nie pracować w zbytniej parności – www. Oczywiście, nałożonej warstwie trzeba „dać odpocząć”. Czas schnięcia oscyluje wokół kilku godzin, jednak z pewnością będzie nie mniejszy niż 2 godziny.

Related Posts