Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Jakie są wady i zalety stojących mebli łazienkowych?

Jakie są wady i zalety stojących mebli łazienkowych?

Jeśli szuka się mebli do łazienki, z pewnością prędzej czy później będzie musiała być podjęta decyzja, czy lepsze będą meble łazienkowe stojące, czy też może wiszące. Jak się szybko okazuje, większość zdaje się popierać twierdzenie, że meble do łazienki w wersji stojącej nie mają sobie równych. Z jakich jednak konkretnie powodów? A może jednak takie meble mają pewne wady, o których koniecznie trzeba mimo wszystko wspomnieć?

Zalety stojących mebli łazienkowych

Co można uznać za zdecydowaną zaletę stojących mebli łazienkowych? Z całą pewnością znacznie większą ilość miejsca w ich wnętrzu. Jak bowiem wiadomo, ilość przestrzeni na półkach w łazience nigdy nie jest wystarczająca i bardzo szybko można znaleźć takie akcesoria i przyrządy, które się w nich znajdą. Dodatkowo warto zauważyć fakt, że wersje stojące można praktycznie dowolnie w łazience ustawić, czego nie można powiedzieć o modelach wiszących, których pozycje i miejsce ustawienia determinuje wiele czynników. Na koniec warto także zauważyć to, że takie stojące meble łazienkowe zwyczajne lepiej się prezentują, co powoduje, że wielu inwestorów z uwagi na lepszą estetykę właśnie takie rozwiązanie wybiera.

Wady stojących mebli łazienkowych

Warto się jednak zastanowić, czy aby na pewno meble tego typu nie posiadają jakiś wad, które mogłyby skłonić inwestorów do zmiany decyzji, gdyby tylko o nich wiedzieli? Rzecz jasna, takowe są, dlatego powinno się o nich głośno mówić. Z całą pewnością taką bardzo poważną wadą jest fakt, że stojące meble łazienkowe zajmują naprawdę wiele miejsca, co jest bardzo dotkliwe przypadku łazienek o małym metrażu. A jakby tego było mało, tego typu meble są bardzo trudne w utrzymaniu czystości wokoło nich na podłodze. Bardzo szybko zbierają one trudno usuwalny brud, co sprawia, że w przypadku ich posiadania łazienka jest bardzo niewygodna do sprzątania.

Related Posts