Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Mała łazienka, duże wyzwanie

Mała łazienka, duże wyzwanie

Małe pomieszczenie nie jest łatwe do zaprojektowania. Przekonał się o tym każdy, kto próbował zaaranżować małą łazienkę w bloku. Nie jest to jednak zadanie skazane na porażkę. Na co należy zwrócić uwagę projektując małą łazienkę?

Dużo światła

Łazienka jest miejscem, w którym wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne, jednocześnie wieczorem, po ciężkim, długim dniu chcemy zrelaksować się w wannie. Warto pamiętać, że oświetlenie w łazience jest niezmiernie ważne.

Salon łazienek to miejsce, w którym możemy znaleźć oświetlenie do łazienki. Trzeba pamiętać, że jest to miejsce, w którym jest potrzebnych kilka źródeł światła. Niezbędne jest światło górne oraz boczne, które jest konieczne, by doświetlić lustro, czy stworzyć nastrój, który pomaga odpocząć.

Do niewielkiej łazienki idealnie pasuje oświetlenie halogenowe, które jest niewielkie, delikatne, a jednocześnie daje dużo światła. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są kinkiety, które można umieścić w pobliżu lustra. Zapalamy je, gdy potrzebujemy mieć mocno oświetlone lustro oraz gdy chcemy poleżeć w wannie i stworzyć przyjemny nastrój.

Lustro powiększy przestrzeń

Lustro jest jednym z najważniejszych elementów funkcjonalnej łazienki. Wyposażenie łazienek jest obecnie bardzo różnorodne i ciekawe, dlatego bez problemu wybierzemy lustro, które będzie idealne do małej łazienki.

W niewielkiej łazience warto postawić na lustro, które nie będzie miało ramy. Dodatkowa rama tylko zmniejszyłaby lustro i jednocześnie łazienkę. Ciekawym rozwiązaniem jest oświetlenie, które umieszczone jest w lustrze.

W salonie łazienek Home 100 znajdziemy bardzo różne lustra, które mają zróżnicowany styl oraz rozmiar.

Warto pamiętać, że luster nie można wieszać naprzeciwko siebie, tak by odbijały się wzajemnie. Takie umieszczenie luster wprowadzi do łazienki chaos, który optycznie zmniejszy przestrzeń.

Related Posts