Dom Informator / Blog / Mieszkania / Plusy mieszkań w nowym budownictwie i na nowych osiedlach od dewelopera

Plusy mieszkań w nowym budownictwie i na nowych osiedlach od dewelopera

Zakup mieszkania łączy się z bardzo ważną decyzję najczęściej związaną z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Nie dziwi zatem fakt, że inwestorzy mocno zastanawiają się nad tym, czy w ich przypadku taka decyzja będzie rzeczywiście sensowna. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nowe mieszkania zaprojektowane na osiedlach od dewelopera to zupełnie inna jakość życia na co dzień.

Co mają w sobie nowe mieszkania od dewelopera

Współczesny rynek pierwotny mieszkań we Wrocławiu bez wątpienia odpowiada na potrzeby młodych ludzi. Lokale projektowane są tak, że najczęściej codzienna strefa jest przestronna, dzięki czemu pozwala na integrację wszystkich członków rodziny, na wspólne spędzanie czasu i relaks. To właśnie dlatego młodym ludziom tak bardzo podobają się mieszkania, w których połączono kuchnię z salonem. W starym budownictwie jest to najczęściej niemożliwe. Wtedy zupełnie inaczej projektowano mieszkania, bardziej liczyła się ilość pomieszczeń niż ich przestronność. Klasyczne m3 lub M4 w starym bloku to zatem mieszkanie z kilkoma bardzo ciasnymi pokojami, w których można dosłownie dostać klaustrofobii. Nowoczesna przestrzeń w mieszkaniach z rynku pierwotnego to natomiast mieszkania przestronne, otwarte, z dużą ilością słonecznego światła wpadającego do środka praktycznie przez cały dzień. W takich mieszkaniach naprawdę chce się żyć i wić swoje gniazdko.

Rynek pierwotny mieszkań w dużych miastach

W Polsce zainteresowanie mieszkaniami z rynku pierwotnego naprawdę nie maleje, a wręcz przeciwnie – cały czas wzrasta. Takie mieszkanie to doskonała inwestycja kapitału i sposób na pomnożenie pieniędzy na przykład wtedy, gdy pojawi się pomysł sprzedaży. W atrakcyjnych lokalizacjach mieszkania świetnie się sprzedają i nie ma problemu z pozbyciem się nieruchomości na przykład po roku czy dwóch od zamieszkania. Polacy bogacą się i poszukują teraz wyższego standardu mieszkań, ponieważ chcą w swoim codziennym życiu wygody, jaką daje na przykład strzeżony zamykane osiedle czy strzeżony parking.

Related Posts