Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Czy płytki gresowe są odpowiednie do garażu?

Czy płytki gresowe są odpowiednie do garażu?

Podczas remontowania garażu lub też urządzania go od podstaw, bardzo często inwestorzy wybierają na podłogę płytki gresowe. Czy faktycznie jest to tak dobry materiał, że może być bez większego zastanowienia wybrany jako podłogowa w garażu? Pamiętać w końcu trzeba, że jest to miejsce szczególne w całym domu i wymaga stosowania równie szczególnych elementów wykończenia.

Cechy dobrych płytek w garażu

Czym jednak powinna cechować się idealna płytka podłogowa w garażu? Jakie powinny być jej właściwości, aby można było uznać ją za idealny materiał, który nie będzie sprawiał żadnych większych kłopotów? Idealna płytka garażowa powinna być przede wszystkim bardzo odporna na zabrudzenia. Garaż to bowiem miejsce, gdzie parkować będzie auto, czyli maszyna, która nie tylko nanosić będzie olbrzymie ilości brudu, błota i pyłu, lecz również soli w czasie zimy. Nie można także zapominać, że częstym przypadkiem będzie kapanie różnego rodzaju płynów z samochodu, co również nie będzie miało pozytywnego wpływu na podłogę w garażu.
Oprócz tego podłoga w garażu musi być niezwykle wytrzymała. Parkować będzie na niej ważąca często ponad tonę maszyna. Dodatkowo powinna to być płytka anty poślizgowa, aby ruszanie i hamowanie pojazdem, nawet w czasie gdy będzie miał pokryte śniegiem opony, nie sprawiało żadnych większych problemów.

Czy płytki gresowe będą odpowiednie?

Jak zatem na tle takiej wyidealizowanej płytki garażowej prezentuje się płytka gresowa? Czy faktycznie jest ona blisko powiązana swoją charakterystyką z ideałem, czy może inwestorzy masowo popełniają błąd, wybierając taki właśnie model płytki? Jak łatwo się domyślić, wybór takiej gresowej płytki jest bardziej niż trafiony. Posiada ona nie tylko wszystkie powyższe cechy dobrej płytki garażowej, lecz w dodatku jest niezwykle wytrzymała i dodatkowo bardzo estetyczna. Wybierając więc gres do garażu, otrzymuje się płytkę bezpieczną, ładną, wygodną i praktyczną w użytkowaniu. Jedyną wadą może być nieco wyższa cena niż w przypadku innych modeli płytek, lecz za taką jakość warto zapłaci nieco więcej.

Related Posts