Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Płytki betonopodobne – najważniejsze zalety
betonopodobne płytki do każdego wnętrza

Płytki betonopodobne – najważniejsze zalety

Płytki to znakomite rozwiązanie, stosowane przede wszystkim w kuchni, łazience oraz na podłodze w przedpokoju czy we wspomnianych wcześniej pomieszczeniach. Jednak co oczywiste, płytki takie stosuje się również w wielu innych miejscach – np. na ścianach. Prawdziwym hitem ostatnich lat stały się zaś płytki betonopodobne. Czym one się wyróżniają?

1) wytrzymałość, odporność, łatwość czyszczenia

Przede wszystkim warto tu powiedzieć nieco o standardowych właściwościach płytek. Oczywiście bowiem istotne bardzo jest tutaj to, że są one naprawdę łatwe w czyszczeniu, wobec czego nie grożą nam żadne poplamione ściany. Co więcej – płytki betonopodobne zazwyczaj są gładkie – dodatkowo zatem łatwo można je wyczyścić.

Oczywiście to nie wszystko. Takie płytki bowiem są też bardzo odporne na różne warunki – gorącą parę wodną itp. Sprawiają także, że od razu ściana jest bardziej wytrzymała.

2) unikalny styl

Jednak oczywiście podczas wyboru aranżacji wnętrz, nikt z nas nie patrzy tylko i wyłącznie na aspekt praktyczny. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na aspekcie dekoracyjnym.

Tutaj zaś płytki betonopodobne mają zdecydowanie się czym pochwalić. Przede wszystkim bowiem doskonale pasują zarówno do małych, jak i do większych łazienek, delikatnie rozświetlając je swoją surową elegancją. To oczywiście nie wszystko. Płytki te doskonale sprawdzają się także w stylu industrialnym, który dzisiaj tak bardzo jest popularny.

Warto także zaznaczyć, ze beton wcale nie ma jednego odcienia. Obecnie na rynku spotkamy płytki betonopodobne w barwach od gołębiej szarości aż do ciemnego szarego.

Related Posts