Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Wady płytek cementowych

Wady płytek cementowych

Ceramika limone od ręki w Banyo, pozwala na piękną aranżację każdego wnętrza. Ogromny wybór różnego rodzaju płytek sprawia, że nawet najbardziej wybredny dekorator znajdzie coś dla siebie. Wśród niezwykle modnych płytek ceramicznych, ostatnimi czasy na prowadzenie wybijają się płytki cementowe. Choć pięknie prezentują się w większości wnętrz, to mają też kilka swoich wad. Warto zapoznać się z nimi przed podjęciem decyzji o ich zakupie.

Wady ceramiki cementowej

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać decydując się na płytki cementowe jest to, że płytki te są zdecydowanie grubsze od standardowych płytek (ich grubość jest większa nawet o 2 cm). To z kolei wiąże się z koniecznością zrównania poziomu podłogi w łazience czy kuchni z podłogą w pozostałej części mieszkania. Oczywiście szybkim rozwiązaniem jest zastosowanie samopoziomującej się wylewki na całej jego powierzchni (albo też obniżenie poziomu wylewki w łazience lub kuchni – tu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego skucia podłogi). Kolejną niezwykle ważną informacją jest to, że płytki cementowe wymagają wcześniejszej impregnacji, ponieważ brudzą się bardziej niż te tradycyjne. Ma to szczególne znaczenie już na samym etapie budowy, ponieważ płytki cementowe jest później bardzo trudno doczyścić z nadmiaru kleju czy fugi.

Pielęgnacja – ceramika limone

W przypadku zdecydowania się na płytki cementowe, niezwykle ważna jest ich regularna pielęgnacja. Na co dzień do mycia tej ceramiki należy wybierać łagodne detergenty, ale tu warto najpierw sprawdzić wszystkie zalecenia producenta odnoszące się do czyszczenia płytek. W przypadku płytek cementowych, które będą znajdować się nad blatem np. w kuchni, warto je zabezpieczyć wysokiej jakości impregnatem, co ułatwi późniejsze ich czyszczenie w przypadku silniejszych zabrudzeń.

Related Posts