Dom Informator / Blog / Bez kategorii / Łącznik świecznikowy
łącznik świecznikowy

Łącznik świecznikowy

Łącznik świecznikowy to element, który z powodzeniem może być wykorzystany do zmniejszenia rachunków.

Gdzie stosuje się łączniki świecznikowe?

Główne wykorzystanie łącznika świecznikowego zwykle kojarzy się z żyrandolami, ponieważ właśnie w nich najczęściej, a tez najlepiej wykorzystuje się go w domu. Nie oznacza jednak to, że element ten nie ma innych zastosowań. Łącznik świecznikowy z powodzeniem można stosować wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność sterowania więcej niż jednym źródłem światła. Tak więc łącznik przyda się w przypadku obecności dwóch żarówek w lampie, jak również tam, gdzie tych żarówek jest dużo więcej (grup żarówek w żyrandolu).

Inne zastosowania

łącznik świecznikowy

Pomimo tego, iż jednak najczęściej łącznik świecznikowy używany jest do lamp z wieloma żarówkami, to tez z powodzeniem może zostać wykorzystany do zarządzania kilkoma odrębnymi lampami (np. kilkoma kinkietami znajdującymi się w jednym pokoju). Ogromną zaletą tego rodzaju mechanizmu jest to, że dany układ można dowolnie dostosować do swoich potrzeb.

Łącznik świecznikowy a oszczędność

W celu wprowadzenia oszczędności energii można zastosować łączniki świecznikowe. Metoda działania jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy nie zapalać wszystkich możliwych żarówek w lampie, jeżeli nie jest to konieczne. Takie rozwiązanie ma szczególne znaczenie w przypadku, kiedy w domu/firmie, mamy duże żyrandole o dużej ilości źródeł światła. Zastosowanie łącznika pozwala nam zapalić tylko tyle żarówek, ile jest aktualnie potrzebnych.

Related Posts