Dom Informator / Blog / Aranżacja mieszkania / Wybieramy funkcjonalną kabinę do łazienki

Wybieramy funkcjonalną kabinę do łazienki

Projektując łazienkę musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Niektóre łazienki są dość małe i ograniczają nasze możliwości działania oraz montaż klasycznej dużej wanny. Rozwiązaniem staje się wtedy zakup kabiny prysznicowej, która posiada wiele zalet.

Na początku warto rozważyć, czy chcemy kupować same drzwi, czy również brodzik. Jeśli zdecydujemy się na montaż kabiny bez brodzika, musimy pamiętać o odpowiednim zamontowaniu odpływu i wypoziomowaniu płytek w taki sposób, aby woda mogła spokojnie spływać.

Ważne jest również, kto korzysta z łazienki. Jeżeli są to dzieci kabina musi być dość wytrzymała, ponieważ maluchy mogą wpaść na dość niefrasobliwe pomysły. Z kolei, jeśli domownikami są osoby o ograniczonej zdolności ruchowej, warto stworzyć kabinę która zapewni wielki komfort i wygodę korzystania z niej. Ważna tutaj okaże się jej wielkość, dobrym rozwiązaniem będzie wtedy brak brodzika. Wchodzenie do kabiny bez konieczności podnoszenia nóg to dobre rozwiązanie również dla osób starszych.

Wybór najlepszych drzwi do kabiny

Warto dobrze przemyśleć wybór drzwi, których na rynku mamy obecnie wiele rodzajów, a producenci wprost prześcigają się w ich ulepszaniu. Dużą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, których rolki zamontowane są w górnym profilu, a na dole jest tylko specjalny zaczep.

Innym rozwiązaniem są drzwi skrzydłowe, które się otwierają jak zwykle drzwi do pomieszczenia. Warta przemyślenia jest również kabina z drzwiami otwartymi oznacza to dużą taflę szkła bez ruchomych elementów, mogą być zbudowane nawet z jednej tafli szkła hartowanego. Dobrze i nowocześnie wyglądają w wielu łazienkach i nie zajmują wiele miejsca. Często są również pozbawione brodzika. Trzeba jednak zadbać o to, aby w łazience było ciepło ponieważ otwarta przestrzeń kabiny nagrzewa się wolniej.

Więcej na stronie – https://www.impero.com.pl/oferta/kabiny-prysznicowe

Related Posts