Dom Informator / Blog / Aranżacja mieszkania / Sprawdzone sposoby na funkcjonalne urządzenie łazienki
duże łazienkowe lustro na całą ścianę

Sprawdzone sposoby na funkcjonalne urządzenie łazienki

Zaprojektowanie łazienki, która będzie nam dobrze służyła przez długie lata, wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Często wymaga wiedzy i wyobraźni, szczególnie wtedy, gdy nie mamy do wykorzystania zbyt dużej przestrzeni. Poznaj pomysłowe metody, dzięki którym zmieścisz wszystkie niezbędne rzeczy nawet w małej łazience i zyskasz więcej miejsca, niż mógłbyś przypuszczać!

Mniej znaczy lepiej

Małe łazienki mają pewne zalety, które sprawiają, że często prezentują się lepiej niż ich większe wersje. Dlatego zanim zaczniesz projektować tę część swojego domu, musisz wiedzieć, że odpowiednie zagospodarowanie miejsca jest ważniejsze niż jego powierzchnia. Nawet łazienki o metrażu przypominającym duży salon bywają tak zagracone, że nie da się po nich swobodnie poruszać. Z tego powodu warto zainwestować w meble, które będą ładne i funkcjonalne zarazem. Kiedy kupujesz lustro, rozważ, czy lustra łazienkowe takie jak te, z półką nie sprawdzą się lepiej niż te zwykłe. Zyskasz więcej miejsca, które w innym wypadku nie byłoby dobrze wykorzystane. Kolejną ważną decyzją jest zakup prysznica zamiast wanny. Na zaoszczędzonej powierzchni bez problemu postawisz regał łazienkowy, na którym oprócz najpotrzebniejszych rzeczy, umieścisz też kilka skromnych ozdób, dodając wnętrzu elegancji.

Im jaśniejsze wnętrze, tym większa przestrzeń

Jeśli Twoja łazienka nie jest największych rozmiarów, musisz zwrócić szczególną uwagę na jej kolorystykę. Materiał, którym wyłożysz ściany i podłogi, musi być nie tylko wytrzymały, ale nie może też optycznie zmniejszać wnętrza. Dlatego warto zrezygnować z ciemnych barw na ścianach oraz zadbać o odpowiednie oświetlenie. Pomogą w tym błyszczące płytki, lakierowane meble czy zakup dużych luster łazienkowych. Nie można także zapomnieć o rodzaju i układzie płytek – dobrym wyborem będą duże płytki ułożone poziomo, które optycznie powiększą przestrzeń łazienki.

Projektowanie wnętrza często wymaga poświęcenia mnóstwa czasu i nerwów. Kiedy łazienka nie należy do zbyt dużych pomieszczeń, każdy szczegół ma znaczenie, dlatego nieraz warto zwrócić się o pomoc do doświadczonej osoby, która takimi projektami zajmuje się zawodowo.

Related Posts