Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Odcienie płytek ściennych – o czym należy pamiętać?

Odcienie płytek ściennych – o czym należy pamiętać?

W dzisiejszych czasach mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że płytki ścienne z tej samej kolekcji mogą mieć różne odcienie. Popularne płytki szkliwione mogą występować nawet w 6 różnych odcieniach, dlatego też dokupując płytki warto na to zwrócić szczególną uwagę. Na każdym opakowaniu powinien znajdować się specjalny wzornik i niezbędne informacje, które ułatwią wybranie odpowiednich płytek.

Jak oznacza się odcienie płytek?

Zdecydowana większość producentów dostępnych na rynku jaśniejsze płytki ścienne oznacza symbolami A1 i A2. Ciemniejsze odcienie płytek oznaczone są z kolei symbolami B1 i B2. W przypadku popularnych płytek klinkierowych i gresu, każda partia płytek może charakteryzować się zupełnie innym wybarwieniem, dlatego też warto zamówić nowe płytki z odpowiednim zapasem.

Tonalne płytki ścienne

W ostatnim czasie bardzo modne są także tonalne płytki ścienne – zdecyduj się z Home100, które mają widoczne różnice nie tylko w wybarwieniu, ale również w grafice. Pamiętać należy o tym, że jest to oczywiście zabieg celowy, a nie jedna z wad produkcyjnych płytek. Doskonałym przykładem jest tutaj gres nieszkliwiony, który produkowany jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii podwójnego zasypu. To właśnie dzięki tej technologii można uzyskać niepowtarzalne wzory na płytkach ściennych. Przed ułożeniem płytek tonalnych warto pootwierać wszystkie płytki i dopasować je optymalnie.

Nieszkliwione płytki

Płytki nieszkliwione są zdecydowanie bardziej odporne na działanie czynników mechanicznych zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne płytki szkliwione. Płyty tego typu wykorzystywane są głównie do zastosować inwestycyjnych. Ich potencjał można wykorzystać w salonie, kuchni i łazience. Producenci są w stanie zaoferować matowe, polerowane i strukturalne płytki ścienne nieszkliwione, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Related Posts