Dom Informator / Blog / Materiały budowlane / Jakie płytki garażowe wybrać?
popularne kafelki do garażu

Jakie płytki garażowe wybrać?

Garaż jest miejscem w domu, które musi charakteryzować się maksymalną funkcjonalnością. Na tej stosunkowo niewielkiej przestrzeni zmieścić się musi oczywiście samochód, ale również wiele innych sprzętów. Z tego powodu garaż musi być wyposażony w podłogę nie tylko w estetyczną ale przede wszystkim bezpieczną i wygodną w użytkowaniu.

Zagrożenia dla garażowej podłogi

Podłoga w garażu przez szerokie zastosowanie całego pomieszczenia, narażona jest na zdecydowanie największe ryzyko z pośród wszystkich pomieszczeń w domu.

Nie chodzi tutaj tylko o ryzyko zabrudzenia podłogi, co oczywiście jest faktem, ale również na konieczność znacznie wyższej wytrzymałości przed uszkodzeniami mechanicznymi. Samo auto, które jest dość ciężkie, to jednak swoją masę rozkłada na dość dużej przestrzeni i nie stanowi zbyt dużego niebezpieczeństwa dla podłoża. Jednak stojące w garażu regały, całe wypełnione różnego rodzaju narzędziami i przyborami, już zdecydowanie takie niebezpieczeństwo generują. Nie wspominając oczywiście o różnego rodzaju młotkach, czy też innych narzędziach, które w każdej chwili mogą upaść na płytki garażowe.

Na co zwracać uwagę

Z tych wyżej wymienionych powodów łatwo jest zauważyć, że płytki garażowe powinny charakteryzować się przede wszystkim:

  • wytrzymałością – muszą znieść duże obciążenia punktowe
  • łatwością w czyszczeniu – podłoga w garażu jest stale narażona na duże zabrudzenie, co z kolei powoduje konieczność częstego jej czyszczenia

Wybierając konkretne kafelki od Home 100 do swojego garażu warto jest również myśleć przyszłościowo i zapobiegawczo. Szczególnie pod katem przychodzących zim, których niska temperatura i śnieg mogą być sporymi zagrożeniami.

Z tego powodu dobrze jest zakupić takie płytki, które będą zarówno odporne na niskie temperatury i nie popękają, gdy spadnie ona do bardzo niskich wartości, ale również takie, które będą antypoślizgowe, ponieważ obecny na oponach śnieg będzie mógł być bardzo niebezpieczny w chwili wjeżdżania do garażu.

Related Posts