Dom Informator / Blog / Mieszkania z rynku pierwotnego / Zakup mieszkania z rynku pierwotnego
widok na Odrę we Wrocławiu

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego

Zakup nieruchomości to bardzo ważna decyzja, która musi być dobrze przemyślana. Najlepiej zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego, gdyż takie budynki są wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Ma to ogromne znaczenie w późniejszym użytkowaniu – nowe mieszkania są cieplejsze i mają praktyczny rozkład pomieszczeń.

Jak wybrać odpowiednią nieruchomość?

W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad metrażem oraz lokalizacją. Niekiedy warto zrezygnować z kilku dodatkowych metrów na rzecz lepszej lokalizacji. Odległość domu od miejsca pracy, szkoły, centrum miasta, to dość istotna kwestia. Warto mieć na uwadze również okolice, trzeba sprawdzić czy jest bezpieczna, czy w pobliżu znajdują się sklepy, czy jest dobrze rozwinięta komunikacja miejsca. Warto sobie sprawdzić mieszkania przy Bajana (Wrocław), jeżeli ktoś szuka nieruchomości w tym regionie.

Dlaczego lepsza jest nieruchomość z rynku pierwotnego?

Wybierając mieszkania od dewelopera można mieć problem ze znalezieniem lokalu w ścisłym centrum, jednak wiele inwestycji jest realizowanych w bliskich odległościach od centrum, także nie warto się zrażać. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że mieszkanie trzeba będzie wykończyć, co jest plusem, ponieważ można urządzić je od początku do końca po swojemu. Nowe mieszkania są zazwyczaj cieplejsze o czym było wspomniane wcześniej, także rachunki za ogrzewanie z pewnością będą niższe. Nieruchomość z rynku pierwotnego, to bardzo dobre rozwiązanie, ale trzeba dokładnie prześledzić sytuację finansową dewelopera oraz jego poprzednie inwestycje, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Related Posts